Mäkketõusu hooaeg algab Valgamaal, Laatres

Foto: Rein Säinas/Valgamaalane
Foto: Rein Säinas/Valgamaalane
Laupäeval saab Valgamaal, Laatres teoks Eesti meistrivõistluse esimene etapp mootorrataste mäkketõusus. 
 
Võistluse eestvedajad on Kristjan Siilak ja Lauri Drubinš. Siilaku teatel võõrustatakse Laatres Eesti meistrivõistluste esimest etappi mootorrataste mäkketõusus.
«Tegemist on mootorrataste mäkketõusu võistlusega, kus selleks spetsiaalset kohandatud tsiklid sõidavad mäkke. Võidab see, kes jõuab kiiremini mäe tippu või kes kõrgemale mäkke sõidab,» lisas Siilak. «Tsiklid on kohandatud mäkkesõiduks ehk siis vähendatud on kaalu, tagakiige on pikemaks tehtud, all on spetsiaalne rehv ning esiotsa meestel on lisatud ka nitro või sõidetakse etanooliga.» 
  
Siilaku teatel võetakse Laatres mõõtu neljas masinaklassis. «Masinaklass single ehk ühe silindriga mootorratad, masinaklass unlimited ehk kahe ja enama silindriga mootorrattad, masinaklass juuniorid, kus võistlevad  5-15aastased ning krossitsiklite masinaklass. Krossiklass kuulub sellest aastast ka ametlikult EMV punktiarvestusse.
  
Korraldajate sõnul on oodata Laatresse võistlejaid üle Eesti. «Kohal on lubanud olla kõik mäkketõusu tugevamad sõitjad ning loodetavasti on lisandumas ka uusi sõitjaid. Valgast on tulemas mäkketõusjaid kuue ringis,» lisas Siilak. Kui kõik läheb hästi, saab stardis näha automootoriga mäkketõusu ratast. Hetkel seda veel putitatakse, kuid on lootust, et seadistustega jõutakse valmis.
Pealtvaatajatele pakutakse kohapeal süüa-juua ning maha peetakse ka publikuvõistlused. “Kohapeal on lastele batuut ning kindlasti leiab aset populaarne limonaadijooks, täiskasvanutele aga õllejooks. Kõikide piletiostjate vahel loosime välja tutika muruniiduki. Seoses viiendat korda Laatres toimuva mäkketõusu võistlusega loositakse kohapeal publiku seas välja mitmeid hinnalisi auhindu.
Mäkketõusu auhinnatseremoonia ja ühtlasi hooaja avapidu toimub Carma Motoklubis (Valguse 2, Valga linn). Esinevad ansamblid Kolmeteist ning Lärm oma bändiga. Uksed avatakse kell 18.
Korraldajate kinnitusel toimub võistlus iga ilmaga. Vihma puhul tasuks muidugi kummikud jalga tõmmata ning vihmakeebid peale võtta, et miski toredat vaatemängu ei segaks.

Lisainfot mäkketõusu kohta leiab www.acebook.com/hillclimbest