Mäkketõusu meistrivõistlused jätkusid Laatres

Martin Kohv. Foto: Margus Almers

Kui tervet Eestit raputas torm, siis Laatres oli tuule poolt vaikus, kuid mootorrattad raputasid korrralikult mäeseina ja Coop Põlva Eesti meistrivõistluste sari mootorrataste mäkketõusus jätkus teise etapiga just Laatres, Valgamaal, kus tavapäraselt algab päev vihmasaju ja mudaralliga, kuid sellel aastal oli uskumatult kaunis päev.

Suurepärane päev oli Mini Juunior klassis, kus kohal 4 noort, kuid tulihingelist võistlejat. Esimese koha võttis teist võistlust järjest Petter “Väike Koff” Soomets (Tartu Enduro Klubi) 29,03 meetriga. Teisele kohale sõitis end Koffide pere teine poiss, kolme aastane Ron- Lukas “Väike Koff 2” Soomets (Tartu Enduro Klubi) 19,76 meetriga. Kolmandaks sõitis end samuti kolme aastane Oskar Reinvald, kes finaalis sai kirja tulemuse 19,33 meetrit ning neljanda koha saavutas selle klassi ainuke tütarlaps, nelja aastane Shara “Mammu” Siilak (Almaca Motosport) tulemusega 19,05 meetrit. Nagu tulemustest näha, siis teise kuni neljanda koha otsutasid mitte meetrid, vaid sentimeetrid.

Suuremas ehk Juunior klassis olid kohal kõik tugevad tegijad, kes juba eelmisel aastal omavahel kõvasti piike murdsid. Teine etapp järjest oli võitmatu Travis “Trav” Siilak (Almaca Motosport) tulemusega 38,54 meetrit. Teisele kohale sõitis end Egert “Eku” Toots (Carma Motoklubi) tulemusega 37,11 meetrit ja kolmanda koha sõitis välja täiesti Robin “Robi” Kuus tulemusega 32,03 meetrit. Neljanda koha hõivas Gregor “Grex” Koppelmaa tulemusega 30,44 ning viienda sellel aastal esimest korda võistlev Braien “Prussakas” Kaur tulemusega 29,56 meetrit.

Krossi-klassis oli sellel korral taas enne finaali kõik lahtine ning finaalis oli vaja sõita väga kiire aeg. Teist korda järjest oli kõige kiirem Sander Luiga (Tartu Enduro Klubi), kes sai finaalis kirja aja 7,23 sekundit. Teisele kohale sõitis end Martin “Koff” Kohv (Tartu Enduro Klubi), kes finaalis kaotas võidu ainult 59 sajandiku kehvema tulemuse ehk 7,82 sekundit. Kolmandale kohale sõitis end Riho “Lärm” Kollist (Sõmerpalu motoklubi) tulemusega 8,09 sekundit. Neljas ja viies koht olid samuti 8 sekundi sees.

Single-klassis oli taas määravaks aeg ja kõige kiirema aja sõitis välja Martin “Koff “ Kohv ajaga 6,89 sekundit, mis oli ühtlasi kõikide klasside kohta päeva kõige kiirem aeg. Ühtlasi lahkusid perekond Koffid Laatrest lausa 4 karikaga. Single klassi teine koht kuulus eelmise etapi võitjale, Siim Hintserile (7,04 sek) ning Jaanus Hugo “Väike Mulk” Ermits (RedMoto Racing) võttis endale kolmanda koha ajaga 7,21 sekundit, edestades 0,4 sekundiga neljandale kohale jäänud “Lärmi”.

Unlimited-klassis paugutati mäkke samuti kiirete aegadega. Kõige kiirem oli esimesel etapil DNFi saanud Riho “Lärm” Kollist, kes kahe etapi vahel sai oma ratta taas korralikult käima ning sõitis välja aja 7,31 sekundit. Teist etappi järjest saavutas teise koha Lauri “Linnapea” Drubinš (Carma Motoklubi), kes sai tulemuseks 8,16 sekundit ning kolmandale kohale tõusis Andrus “Kütta” Küttä (Kärnataja HC) tulemusega 8,44 sekundit.

Naiste klassile peeti eraldi arvestust ning kohal oli kolm sõitjat, kes kõik võtsid mõõtu erinevat tüüpi ja klassi kuuluvate ratastega. Kõige kiirem oli kõige võimsamas klassis ehk Unlimited klassis sõitu teinud Karleen “Karr” Randver (Team Isand), kes Isanda LC8ga suutis välja sõita eelsõitudes aja 11,15 sekundit, kuid finaalis sai kirja maksimummeetrid, sellegi poolest võimas esimene koht. Teisele kohale tituleeriti Kaisa Uiga (Tartu Enduro Klubi), kes Single klassis sai kirja tulemuse 31,31 meetrit ning kolmanda koha sõitis välja Show klassis ehk erirajal võistelnud Kristi Trofimov, kes enne võistlust vaid elus 10 minutit mootorrattaga sõitnud, tulemuseks 38,40 meetrit ning esimeses eelsõidus katkine tagumine porilaud.

Show-klassis oli kohal ka Mart Peterson (Kärnataja HC), kes oma roostevaba raamiga Uralile oli nädala jooksul peale aretanud ka turbo ja see töötas väga, väga hästi Nimelt sai ta kolmandas eelsõidus kirja maksimummmeetrid, finaalis läks midagi vussi ja kirja sai vaid 30,99 meetrit.

Parima kärna ehk kukkumise sai välja teenitult Sven “Julm” Nõmm (Järvaküla MC), kes põhimõtteliselt igas sõidus saavutas korraliku õhulennu, kuid kõige stiilsem neist oli finaalis, kus kava nägi ette Supermani õhulennu.

Coop Põlva Eesti Meistrivõistlused mootorrataste mäkketõusus jätkuvad juba 1. augustil Rannus.