Mäkketõusu meistrivõistlused jätkusid Rannus

Järjekordne etapp mootorrataste mäkketõusus Eesti meistrivõistlustel sai teoks Rannus, Tulimäe karjääris.

Single ehk ühesilindriliste klassis oli kohal 13 võistlejat kellest võitjaks sõitis end võistluste korraldaja Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu motoklubi) tulemusega 14,17 sek. Ühe sekundi sisse mahtusid teise ja kolmanda koha hõivanud mehed, Tenny „Tuvi“ Tuvikene (Tartu Enduuro Klubi) tulemusega 15,29 sek. ning Jaanus Hugo „Mulk“ Ermits (Viljandi VMK) tulemusega 15,76 sek.
Hooaja liidri positsiooni säilitas Rannus tulemusega 16,02 sekundit neljanda koha saanud Tajo „Peru“ Andressoo (Tartu Enduuro Klubi) 41punktiga . Teisel kohal jätkab Tuvikene 32 punktiga ning kolmanda koha sai etapi võiduga endale Kollist 30 punktiga.

Unlimited ehk alates kahesilindriliste klassis võitis päeva parima aja, 14,13 sekundit, väljasõitnud värske Euroopa meister Urmas Põldma (RedMoto). Teise koha sai Billy Toomla (BPG Motosport) ajaga 15,33 sekundit ning kolmas oli Riho „Lärm“ Kollist tulemusega 15,98 sekundit.
Hooaja liidriks tõusis etapi võiduga Põldma 34 punktiga ning 33 punktiga on teisel kohal Kollist. Neile järgneb kolmandana Toomla 28 punktiga.

Mäkketõusu meistrivõistlustel on veel järel kaks etappi. Järgmine leiab aset 22. augustil Kukemetsa karjääris Tartumaal, kus võistlus algab kell 13:00, täpsem info www.facebook.com/HillclimbEST.