Mäkketõusu meistrivõistlused jätkusid Valgamaal

Hannes Leitsalu. Foto: Rein Säinas/Valgamaalane
Laupäeval sõideti Tõlliste vallas Laatres Eesti meistrivõistluse kolmas etapp mootorrataste mäkketõusus. Nii nagu enne võistlust korraldajad ennustasid, siis Laatresse tuligi võistlejaid 40 ringis.

Võistluse ühe eestvedaja ning korraldaja Kristjan Siilaku teatel võõrustatati Laatres   mootorrataste mäkketõusus juba neljandat aastat järjest ning kõik sujus plaanipäraselt: „Nagu juba tavaks on saanud siis Laatre mäkketõus ilma vihmata ei möödu. Õnneks paistis siiski enamuse ajast päike ning võistluse saime ilma viperusteta läbi viia.“

Võisteldi kolmes masinaklassis ning eesti meistrivõistluste raames läksid arvesse single ja unlimited võistlusklassid. Krossirataste masinaklassis asus võistlustulle kaheksa vaprat kes peale nelja eelsõitu hakkasid finaalis seda kõige paremat välja selgitama. Kõige kõrgemale, 50,06 meetri peale jõudis Laatres Tenny Tuvikene Tartu Enduro klubist. Talle järgnesid klubikaaslane Tajo «Peru» Andressoo (48,06) ning Valga motoklubi K&K esindaja Andres «Petka» Peterson (45,36). Teine kohalik sõitja, Carma motoklubi esindaja Indrek Lõhmus pidi leppima neljanda kohaga.

Unlimited klassis tormas rajale 15 meest. Kui krossirataste klassis ükski sõitjatest aega kirja ei saanud siis selles võistlusklassis suutis Riho «Lärm» Kollist Sõmerpalu motoklubist mäe 9,91 sekundiga vallutada ning võttis sellega ka kindla esimese koha. Järgmine mees, Kärnatajate motoklubi esindaja Andrus «Kütta» Kütta jõudis küll mäe tippu, kuid aega kirja ei saanud ning tulemuseks maksimummeetrid (58,02). Kolmanda koha saavutas Carma motoklubi sõitja Rauno «Käbi» Roo, kes sai samuti kirja maksimummeetrid.

Peale kolmandat etappi läks unlimited masinaklassi juhtima Riho «Lärm»Kollist 23 punktiga. Talle järgnevad Urmas «Ummi» Põldmaa 21 ja Laatres neljas olnud Billy Toomla 20 punktiga.

Pika võistluspäeva kiiremate aegade eest hoolitsesid single klassi võistlejad. Päeva kiirema mäkketõusu aja sai kirja Tajo «Peru» Andressoo, kellel kulus tippu jõudmiseks 8,45 sekundit. Päeva teise aja sai 9,05 sekundiga kirja Tenny Tuvikene ning kolmanda koha sai Lärm 10,67 sekundiga, jättes kõigest 0,27 sekundiga neljandale kohale Hannes Leitsalu. Napilt jäi finaalist välja 11. koha saavutanud ainuke naissõitja Kaisa Uiga, kes enne võistlust tehtud usutluses tunnistas, et tänavune hooaeg on küll pisut kehvasti läinud, kuid soov mäge vallutada ei ole kuskile kadunud.

Single klassis jätkab liidrina Peru, teisele kohale kerkis Tenny Tuvikene ning kolmandal kohal asub Laatres viiendaks jäänud Jaanus Hugo «Mulk» Ernits.
Mäkketõusu põnev karusell jätkub 8. augustil Rannus. Enne seda toimub 1. augustil Kiviõlis esmakordselt Eestis Euroopa Meistrivõistlused mootorrataste mäkketõusus. Jälgi infot www.facebook.com/HillclimbEST.