Mäkketõusu meistrivõistlused said avapaugu Tihemetsas

Mäkketõusu piltEesti Meistrivõistlused mootorrataste mäkketõusus sai möödunud laupäeval, 30.mail, hoo sisse Kärnataja HC poolt korraldatud Tihemetsa mäkketõusul, Lauri karjääris. Võistlus oli algusest lõpuni täis põnevust. Osa võttis 38 võistlejat, kellest enamus olid eestlased, kuid kohale olid tulnud ka vaprad mehed Prantsusmaalt. Sõideti kolm eelsõitu ning üks finaalsõit.

Eelsõitude järgselt haarasid SINGLE ehk ühesilindriliste klassis liidripositsioonid enda kätte Jaanus Hugo “Mulk” Ernits (Viljandi VMK), kes läks finaali eelsõitude parima ajaga, tema järel Tajo „Peru“ Andersoo (Tartu Enduuro Klubi) ning kolmandana eelmise aasta meister Hannes Leitsalu (Kärnataja HC). Finaalsõit, kuhu pääseb eelsõitude kümme parimat, pööras aga kaardid peapeale. Võitjaks tuli eelsõitude põhjal alles 7. kohal olnud Ahti Piirak (Viljandi VMK), kes sõitis välja päeva parima aja 7,52sek, talle järgnes vaid ühe sajandikuga kaotanud Jaanus „Mulk“ Hugo (7,52sek) ning kolmandana võttis pjedestaali koha Tajo „Peru“ Andersoo (8,04sek.) Parim naine oli Kaisa Uiga (Tartu Enduuro Klubi), kes sai kirja 42 meetrit ning kokkuvõttes 11.koha.

UNLIMITED ehk alates kahesilindriliste klassis oli võistluspäev sama põnev kui SINGLE klassis. Kolme aastase pausi järgselt oli võistlusel tagasi Urmas Põldma, kes kohe esimeses sõidus sõitis välja aja 9,54 sek ning see tagas talle eelsõitude teise koha. Parima eelsõitude tulemuse sai kirja Andrus „Küta“ Küttä (Kärnataja HC) 9,35sek ning kolmandana eelsõitude koha sai endale Rauno „Käbi“ Roo (Carma Motoklubi) tulemusega 42meetrit. Finaalis muutus kõik. Aega ei saanud kirja ükski võistleja. Esi nelik sai kirja sama tulemuse ehk 42 meetrit ning võitja selgitati välja eelsõitude tulemuste põhjal. Sellest lähtuvalt sai esikoha Urmas Põldma, teise koha eelsõitude viies Birger „Kirp“ Taal (Sõmerpalu Motoklubi), kolmas koht kuulus eelsõitude seitsmendale Lauri Drubinšile (Carma Motoklubi) ning neljanda koha sai eelsõitude kaheksas Andrus „Fossiil“ Murumaa (Carma Motoklubi). Eesti võistlejatele pakkusid konkurentsi ka osalejad Prantsusmaalt. Jesus Garnier sai selles klassis kokkuvõttes 5. koha ning Gay-Perret Pauline saavutas 12. koha, mõlemad sõitsid Kärnatajad HC klubi ridades.

Võistlusklassis JUUNIOR ehk kuni 15. aastaste seas oli võistlemas üks võistleja Travis Siilak (Carma Motoklubi), kes sai parimaks tulemuseks 18,87 meetrit.

Lisaks oli väljaspool meistrivõistluste arvestust esindatud ka showklass, kus sõita said kõik, kes tahtsid ning millega iganes.

Mäkketõusu meistrivõistluste järgmine etapp toimub 13. juunil Otepää lähistel Marjamäel. Täpsem info ja võistluste tulemused on leitavad mäkketõusu leheküljel www.facebook.com/HillclimbEst.