Maratonkatse esimene pool Dakaril – Triisa ja Meeru parandasid kohti (VIDEO)

dakar4Täna sõidetud Dakari maratonralli kolmas katse oli tsiklitele Dakari esimese maratonkatse esimeseks pooleks. Tsiklisõitjad ja quadisõitjad on täna öösel 1600 meetri kõrgusel omaette laagris, kus neil pole mehaanikuid ja peavad ettevalmistused uueks päevaks kõik ise ära tegema.

Katse viis sõitjad täna esimest korda ka tõsiselt kõrgele, kui Argentinas San Rafaelist startinud katse tõusis vahepeal 4300 meetri kõrgusele. Katse pinnas oli suuremalt jaolt kruusane ja kivine. Väga oluline oli ka navigeerimine, sest nii mõnigi sõitja eksis ja kaotas sellega kõvasti aega. Maratonkatse esimese osa pikkus oli kokku 665 kilomeetrit, millest katset 373 kilomeetrit. Tänasele päevale startis 159 sõitjat, kellest kella kümneks õhtul oli laagrisse jõudnud 117.

Dakar Team Estonia sõitjad Toomas Triisa ja Mart Meeru tegid korraliku päeva, katsel oli Triisa (Honda) 30, kaotades katse võitnud Joan Barredale (Honda) 1.15.36. Meeru oli katsel 39 (+1.26.56). Kolme päeva kokkuvõttes on Triisa 32, kaotades liider Barredale 2.36.33, Meeru on 51 (+3.31.02).

Tsiklite liider on Honda tehasemeeskonna sõitja Joan Barreda, kelle järel on teisel ja kolmandal kohal viimastel aastatel Dakari valitsenud mehed. Eelmise aasta ja viiekordne Dakari võitja Cyril Despres (Yamaha) on teine (+13.04) ja kolmas on kolmekordne Dakari võitja Marc Coma (KTM), kes kaotab liidrile 13.56.

Homme sõidavad tsiklid ja quadid 352 kilomeetrise katse, ülesõitu tuleb juurde 210 kilomeetri jagu. Katse algus saab olema navigeerimise poolest väga oluline, lisaks on vaja hakkama saada mitte enam kõige värskemate rehvidega. Päev lõppeb Argentina linnas Chilecito.