Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu võitsid Soome meistrivõistluste etapi

Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu. Foto: Rauno Kais
Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu. Foto: Rauno Kais
Rauma krossirajal toimus Soome meistrivõistluste järjekordne etapp motokrossis. Külgkorviga mootorrattaid oli kohale tulnud 9 ekipaazi ning teiste hulgas klassi ainsad eestlased Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu motoklubist GasGas.

Kvalifikatsioonis sõitsid eestlased välja kolmanda aja, mis andis finaalsõitudeks hea stardipositsiooni. See kasutati ka edukalt ära, kuna esimene start õnnestus meestel võita ja nad asusid sõitu juhtima. Soomlased Henri Jumppanen – Lari Kunnas püsisid liidritel tihedalt kannul ja proovisid igal võimalusel mööduda, kuni tegid sõiduvea ja kukkusid. Teised konkurendid olid juba selleks ajaks pikemalt maas ja eestlaste esikohta ei ohustanud enam keegi. Sõit aga katkestati punase lipuga mõned ringid enne õiget sõiduaja lõppu, kuna üks pealtvaataja oli saanud vigastada ja kiirabi tuli rajale. Selleks ajaks oli üle poole sõidust sõidetud ja esimene sõit loeti lõppenuks. Seega sõiduvõit Normak – Kasesalule, teiseks tulid Juha Tuominiemi – Marko Dammert ja kolmandaks Jumppanen – Kunnas.
Teise sõidu start oli Normak – Kasesalule taas edukas, kui esimesele ringile mindi teisena stardivõidu võtnud seekord Jumppanen – Kunnas järel. Sõidu edenes möödusid eestlastest avasõidus neljanda koha saanud Roy Lindgren – Jussi Veräväinen, kes hiljem tõusid ka liidriks ja lõpetasid sõidu Jumppanen – Kunnasest ja Normak – Kasesalu ees võitjatena.

Kahe sõidu kokkuvõttes tulid aga 47 punktiga võitjaks Normak – Kasesalu, teise koha võtsid Lindgren – Veräväinen (43 p) ja kolmanda Jumppanen – Kunnas (42 p).

MX1 klassis oli sõidu ainus eestlane Rogert Room kahe sõidu kokkuvõttes 29 osaleja hulgas 11. Etapi esikolmiku moodustasid Valtteri Malin, Henric Stigell ja Joni Roos.

MX2 klassis oli Soomes elav Karl-Robert Reinike kokkuvõttes 35 sõitja hulgas 12. Etapi võitis Miro Sihvonen Aki Mannineni ja Jere Haavisto ees.