Marten Männi ja Markus Lutsokert tulid jettide rajasõidus Euroopa meistriteks

Marten Männi. Foto: Rauno Kais
Poolas Nysa linnas sõideti käesoleva aasta Euroopa meistrivõistlused jettide rajasõidus, kus käis medaleid jahtimas ühtekokku 12 Eesti jetisportlast ning reis kujunes edukaks. Kui Eestis oli ilm suhteliselt jahe ja tuuline, siis Poolas oli soojakraade stabiilselt 35 kandis, kuid rekord oli lausa 41, siis külmast põhjast tulnud eestlastele see erilisi probleeme ei tekitanud ja ära toodi nii mõnigi medal.

PRO-AM Ski Stock klassis toimus kolm põnevat sõitu, kus eri sõitude esikolmikutesse mahtus mitmeid sõitjaid. Avasõidu võitis kohalike suureks rõõmuks poolakas Kacper Kania tsehh Lukas Binari ja Markus Lutsokerti ees. Teise sõidu võitis aga Binar, teine oli Daniel Svae Andersen Norrast ja Lutsokert oli taas kolmas. Võistluse viimase sõidu parim oli aga kahes eelnevs sõidus 5. ja 4. koha saanud Marten Männi, kellele järgnesid Lutsokert ja prantslane Bruno Lagardere, Binar aga starti ei läinud kuna Ski GP klassis sõideti tal jalaluu katki ning tema võistlus oli lõppenud. Kolme sõidu tulemusena võitis Euroopa meistritiitli Lutskokert, kes edestas võrdse arvu punkte kogunud Männit ja Kaniat 7 punktiga.

Oma teise medali, kuid seekord kuldse sai Marten Männi, kes võitis SKI Juniors Stock 13-15 eluaastat klassis kõik kolm sõitu ja krooniti Euroopa meistriks. Hõbeda sai šveitslane Alec Enderli ja pronksi kohalik Kacper Kania. Selle klassi teine eestlane Reinaas Mattias lõpetas kaks esimest võidukihutamist viiendana ja viimase kuuendana ning oli kokku 6.

Veel ühe kulla sai Männi klassis SKI Juniors Lites 13-15, kus ta võitis esimese ja viimase sõidu ning oli korra šveitslane Alec Enderli järel teine. Mattias Reinaas lõpetas esimese sõidu 6. kohal, kuid oli kahes ülejäänus 3., mis andis talle ka Enderli järel pronksmedali. Klassi ainus õrnema soo esindaja Manuela Lõhmus oli sõitudes 4., 5. ja 7., mille tulemusena kuulus talle 6. koht.

Ski Pro GP arvestuses võitis kõik neli sõitu austerlane Kevin Reiterer, hõbemedalile tuli kokkuvõttes norralane Daniel Svae Andersen ja pronksile prantslane Matthieu Bétès. Markus Lutsokert näitas Euroopa parimatega võrdväärset minekut lõpetades nii kõik sõidud, kui ka kokku viiendana.

Naiste SKI Ladies IJSBA PRO-AM klassis läks kaksikvõit Rootsi, kui kulla sai Sandra Borgström ja hõbeda tema nõbu Jonna Borgström. Pronksmedalile tuli aga lätlanna Krista Uzare. Katriin Nilbe oli kahes esimeses sõidus kolmas, kuid viimase sõidu avarii tulemusena oli ta lõpuks 9., mis langetas ta kahjuks medalilt viiendaks. Kolme sõidu kokkuvõttes olid Helen Lauri 6. ja Manuela Lõhmus 7.

PRO-AM SKI Veterans GP klassis, kus esikolmiku moodustasid prantslased Philippe Dufaud ja Bruno Lagardere ning lätlane Janis Uzars, olid Andres Lauri 8., Agu Roost 11. ja Henn Linth 14.

PRO-AM Runabout Veterans 35+ GP/OPEN istuvatel jettidel pärjati Euroopa meistriks sakslane Nico Russ, kellele järgnesid kohalike suureks rõõmuks peoperemehed Przemyslaw Bielawski ja Jacek Wasilewski. Oma esimesel suurvõistlusel osalenud Andrus Lutt oli avasõidus 8., kuid võitis teise sõidu. Viimases võidukihutamises lõpetas ta Rainer Lepalt laenatud lahjema jetiga, kuna tema enda masina mootor lõpetas töölepingu, viiendana, mis andis talle ka kokku 5. koha.

Runabout Expert Limited klassis tuli meistriks soomlane Pancho Marjak, hõbeda sai kohalik Jacek Szubert ja pronksi leedulane Tomas Gurksnys. Rainer Lepp oli kahes esimeses sõidus 12. ja 13., kuid viimasest tulemust kirja ei saanud, mis andis talle kokku 14. koha.

Istuvate jettide SEA-DOO Spark klassis oli esikolmik belglane Cédric Eeckhout, rootslane Christian Cagnard ja hollandlane Lennart Koster. Klassi ainus eestlane Teet Vare lõpetas sõidud korra 4. ja kaks korda 7. kohal, mis andis talle kokku 6. koha.