Marten Männile jetisõidu maailmameistrivõistluste esimese sõidu võit

Marten Männi. Foto: Simon Palfrader
Laupäeval peeti Itaalias, Porto Cesareos selle aasta jetisõidu maailmameistrivõistluste esimesed võistlussõidud. Marten Männi alustas päeva hästi, Ski GP2 klassi esimeses sõidus tuli kindel võit. Selles klassis selgub nädalavahetusel maailmameister ja teises sõidus saadud kolmanda kohaga on Marten Männi enne homset otsustavat sõitu tugev tiitlipretendent.

Ski GP2 klassi esimeses sõidus sai Männi ideaalse stardi ja asus kohe sõitu juhtima. Ta kontrollis tervet sõitu ja võttis avasõidu võidu Daniel Svae Anderseni ees, edu oli finišijoonel 2,94 sekundit. Kolmas oli avasõidus Benjamin Scharff.

Teises sõidus tuli Männi esimeselt ringilt kolmandana, viimasel ringil läks Männi ründama teisel kohal sõitnud Benjamin Scharffi, kuid kukkus. Ta suutis ennast kiirelt taas rajale tagasi tuua ja lõpetas sõidu kolmandana. Võitjaks oli Andersen, teine Scharff. Ski GP2 klassi maailmameister selgub pühapäeval, kui sõidetakse kolmas sõit. Kahe sõidu kokkuvõttes on Männi hetkel teisel kohal, olles kogunud 41 punkti. Liider on Andersen (45 p) ja kolmas Scharff (36 p).

Männi teeb MM-sarjas kaasa kahes klassis, lisaks GP2 klassile ka GP1 klassis. Vabamate tingimustega klassis sõidab Männi GP2 klassi jetiga, kuid see ei seganud teda tegemast ka seal head tulemust. Pea 30 võistleja hulgas sõitis Männi välja kaheksanda koha.

Pühapäeval sõidetakse siis GP2 klassi kolmas ja GP1 klassi teine sõit. Live tulemused ja otseülekanded sõitudest on nähtavad MM-sarja ametlikul kodulehel www.aquabike.net/live.