Martin Adamson jätkab Inglismaal võidulainel

Martin Adamson (nr 73). Foto: erakogu
Pontralli krossirajal jätkusid Briti motokrossi meistrivõistlused quadraceritele, kus osales edukalt ka kaks esimest etappi võitnud oma klassi liider eestlane Martin Adamson.

250cc masinaklassis osalev Martin Adamson (Redmoto Honda Racing) alustas kolmanda etapi kvalifikatsiooni kolmanda ajaga, jäädes kiireima ringi sõitnud Bailey Edwardsi ajast 2,3 sekundit.

Esimeses sõidus käis tihe rebimine Adamsoni Edwardsi ja kvalifikatsiooni teise Connor Fitzgeraldi vahel, millest väljus lõpuks võitjana viimane. Adamson jäi võitjast 1,5 ja Edwards omakorda eestlasest 0,4 sekundit.

Teise sõidu võitis aga kindlalt Edwards, kes edestas Adamsoni lõpujoonel 17,5 sekundiga. Kolmandaks sõitis end esimese sõidu üheksandana lõpetanud Lawrence Whyte. Fitzgerald oli kuues.

Päeva viimases sõidus alistas Adamson ülinapi 0,3 sekundiga Edwardsi, kes möödus sõidu kolmandal ringil teisena sõitnud Fitzgeraldist, kuid ei suutnud eestlast alistada. Fitzgerald lõpetas kolmandana ja kaotas Adamsonile juba 25,2 sekundit.

Kolme sõidu kokkuvõttes kuulus esikoht jälle Adamsonile, kes kogus 114 punkti. Edwardsi punktisaak oli eestlasest kaks punkti vähem, mis andis talle teise koha. Fitzgerald oli 104 punktiga kolmas.

Martin Adamson: “Pontralli rada ise oli kiire ning suurte tõusude ja langustega, Eestis selliseid radu ei kohta. Samas oli rada vihma pärast nii libe ja kohati oli tunne, et sõidaks hoopis jääl, mistõttu pidi väga ettevaatlik olema. Päeva kokkuvõttes tuli võit ja suurendasin meistrivõistlustel edumaad, seega võib rahule jääda.”

Briti meistrivõistluste järgmine neljas etapp sõidetakse 4. mail Brakehill Creek’i krossirajal Northamptonshires.