Martin Adamson võitis Inglismaal neljanda võistluse järjest

Martin Adamson Brakehill Creek'is. Foto: Erakogu
Martin Adamson Brakehill Creek’is. Foto: Erakogu
Northamptonshires Brakehill Creek krossirajal toimus Briti quadracerite meistrivõistluste neljas etapp, kus 250cc noorteklassis oli 30 sportlase hulgas võistlemas ka hooaja kolm esimest etappi võitnud Martin Adamson.

Kvalifikatsioonis näitas kiireimat ringiaega sarjas kolmandal kohal olev Connor Fitzgerald, kelle ringiajast jäi sarja teine noormees Bailey Edwards 0,04 ja Adamson kolmandana 0,98 sekundit.

Esimese sõidu võitis kindlalt Fitzgerald, kes edestas Lawrence Whyte’i 19, 5 sekundiga. Adamson oli esimese ringi järel üheksas, kuid suutis kiiret sõitu tehes end siiski lõpuks kolmandaks sõita, kaotust võitjale kogunes 20,7 sekundit.

Adamson teises sõidus ei vääratanud ja ta tõusis sõidu liidriks poolel distantsil ning edestas avasõidu alles 18-ndana lõpetanud Jack Holmes’i 8,4 sekundiga. Kolmandaks sõitis end Edwards (+19,7 sek), kes oli esimeses sõidus kaheksas.

Päeva viimases mõõduvõtmises suutis Adamson esimeseks tõusta juba kolmandal ringil ja võitis sõidu 23,3 sekundilise vahega teises sõidus neljandaks tulnud Whyte ees. Edwards jäi kolmandana Adamsonist juba 45,2 sekundit.

Kolme sõidu kokkuvõttes kuulus etapivõit jälle Adamsonile, kes kogus 115 punkti. Teiseks tuli Whyte (107 p) ja kolmandaks Edwards (97 p).

Adamson suurendas ka meistrivõistlustel oma edu ja tal on nüüd koos 463 punkti, eestlasele järgnevad Edwards 429 ja Brakehill Creek’is alles 14-ndaks tulnud Joshua Crane 367 punktiga.

“Kvalifikatsioonis olin kolmas, rada oli mudane ja rehvivalik läks natukene untsu. Esimeses sõidus juhtus meil aga väike äpardus. Aeg oli nii kiirelt läinud, et magasime peaaegu stardi maha ja seetõttu sain stardikohta valida viimasena. Pidin startima teisest reast ühe aeglasema sõitja tagant. Õnneks suutsin end siiski kolmandaks sõita. Teises sõidus sadas vihma ja rada läks libedaks nagu eelmisel etapil, aga minu sõit kulges sõit hästi. Kolmandaks sõiduks oli rada oli kuivanud ja eelneva vihma tõttu päris auku läinud, aga sõiduga sain ilusti hakkama ja vahe teise kohaga jäi päris korralik,” võttis oma seiklusterohkelt alanud võistluse kokku Adamson, kelle järgmine Briti meistrivõistluste etapp toimub 25. mail Foxhillis.