Martin Filatov sai raskel Läti EM-etapil kolmanda koha

13886938_1826668860896626_3013472666309857878_nLõppenud nädalavahetusel Lätis Stelpes ülirasketes tingimustes peetud quadide motokrossi Euroopa meistrivõistluste viiendal etapil sai Martin Filatov kolmanda koha.

Quadide võistlus kujunes vihma tõttu tõeliseks loteriiks ja mudaralliks. Suur sadu hakkas „nöökima“ juba eilsete treeningute ajal – esimesse treeningusse läks 30st kohalolnud võistlejast vaid kaks; sama jätkus järgmises treeningus ning ka enne kvalifikatsioon sadas paduvihma.

Kvalifikatsioonis sai eestlastest parimana Kevin Saar kolmanda aja. „Rajal oli üks kuiv soon ning korvid olid raja päris käest ära sõitnud,“ rääkis Saar. „Rada mulle istus ja sain hoo üles. Oma parimal ringil sōitsin ühes kohas ka päris suure hooga üle valli. Läksin uuesti proovima, kuid algselt kogutud muda oli gaasitrossile liiga teinud ning gaasi keerates jäi see peale. Pidin siis 10 minutit enne kvali lõppu kiivri peast võtma ja pealt vaatama.“

Ka tänastes võistlussõitudes kimbutas vihm quadimehi. Esimeses sõidus suutis Saar välja sõita kolmanda koha Edgars Mengelise (Läti) ja Mike Van Grinsveni (Holland) järel. Martin Filatov oli 9., Priit Järvloo 13., Rene Tarend 24., Kaspar Kangur 26.

Teine sõit kujunes aga tõeliseks mudaralliks, kus väga paljud, ka EM-sarja liider Mengelis esikohalt, katkestasid. Tehnilisi probleeme oli ka Saarel, kes küll üritas rajale naasta, kuid oli siiski sunnitud maha tulema. Sõidu võitis Adrian Mangieu (Prantsusmaa) hollandlase Marc de Vriesi ees, stabiilset sõitu teinud Martin Filatov oli kolmas. Kõik ülejäänud eestlased katkestasid.

Martin Filatov sai Mangieu ja De Vriesi järel kolmanda koha ka etapi kokkuvõttes. Saar oli 13., Järvloo 20., Kangur 26. ja Tarend 29.

Enne järgmisel nädalavahetusel Kiviõlis toimuvat viimast EM-etappi on Kevin Saar 8. kohal, meistrivõistlusi juhib Mangieu Mengelise ja Van Grinsveni ees.

Varik – Miil said Läti MM-etapil 12. koha

Külgvankripaaril Kert Varik – Maarek Miil said Lätis sel nädalavahetusel toimunud kaheksandal MM-etapil 12. koha.

Tänases esimeses võistlussõidus olid Varik – Miil 13. Selliseks vihmaloteriiks, nagu samas toimunud quadide võistlus, külgvankrite etapp ei kujunenud, kuid vihm muutis raja Variku sõnul sellest hoolimata väga raskesti läbitavaks. „Oli ainult üks soon ja möödasõite väga raske sooritada,“ rääkis ta. „Esimene start läks meil kehvasti ja 21selt kohalt 13ndaks sõita oli ikka tükk-tükk pusimist.“ Eestlastest pääsesid finaalsõitudesse veel Gert Gordejev – Keit Kivaste (esimeses sõidus 16. koht), Raido Riim – Ilvars Skultans (Läti) said esimeses sõidus 26. koha, Markus Normak – Karl-Albert Kasesalu olid 27. ja Argo Põldsaar – Ruslan Talf olid 29.

Teises sõidus suutsid Varik – Miil saada parema stardi, olles kümnenda koha piirimail, ning samale kohale, 10ndaks, jäid nad ka finišis. Riim – Skultans olid selles sõidus 16., Gordejev – Kivaste 17., Põldsaar – Talf 24. ja Normak – Kasesalu 30.

Etapi võitsid Ben Adriaenssen – Lauris Daiders (Belgia-Läti), kes enne järgmisel nädalavahetusel Kiviõlis toimuvat üheksandat etappi 334 punktiga MM-sarja ka juhivad. Teised olid Stuart Brown – Josh Chamberlain (Suurbritannia) ja kolmandad Tomas ja Ondrej Cermak (Tšehhi). Varik – Miil said 12. koha, Gordejev – Kivaste olid kokkuvõttes 16., Riim – Skultans 19., Põldsaar – Talf 26., Normak – Kasesalu 30.

Varik – Miil on MM-arvestuses enne Kiviõli võistlust 18. kohal.