Martin Leok on tänavune parim liivasõitja

Martin Leok. Foto: Rauno Kais

Pärnu lähistel asuvas Potsepa karjääris sõideti selle aasta teine suvine kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste etapp, kus selgus ühtlasi ka Eesti parim liivasõitja – Sandman. Kui eelmisel aastal võitis selle väärt tiitli Aigar Leok, siis tänavu oli tema venna Martini kord. Quadidel võitis Potsepal aga sarnaselt avaetapile Kevin Saar.

Hooaja esimesel etapil Vilaskis võitnud Jan Jakobson otsustas homseks Mulgikrossiks valmistuda ja seetõttu teisel etapil nüüd starti ei tulnud. Potsepal selgitasid tänavuse Sandman’i tiitli välja Vilaski teine ja kolmas mees Martin Leok (KTM, Sõmerpalu MK) ja venelane Viacheslav Golovkini (KTM). Leok tõusis sõidu liidriks võistluse esimeses osas ja suutis edu lõpuni hoida. Golovkin seevastu tõusis küll teiseks, kuid siis langes seitsmendaks ning alles sõidu viimases osas suutis Marek Künnapasest (Husqvarna, Pärnu MC) mööduda ning teisena lõpetada. Kui Leokist jäi Golovkin veidi alla poole minuti, siis Künnapas tegi head sõitu ja jäi külalisvõistlejast kestvussõidu kohta napid 7 sekundit.
Tänu Potsepa võidule kuulus Sandmani tiitel seega Martin Leokile, kes oli parim Enduro klassis, teise koha sai seal soomlane Mikael Kaipanen (KTM) ja kolmanda sarnaselt Vilaski võistlusele Ragnar Valdstein (Husqvarna, Karksi Racing Team). Golovkin võitis E-2s, kus talle järgnesid Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK) ja Tanel Rauk (Kawasaki, Jõhvi MK). E-1 arvestuse kiireim oli Künnapas Vilaskis sama koha saanud Kermo Uue (Yamaha, Roosna-Alliku MK) ja Allar Keerme (Kawasaki, Jõhvi MK) ees.
Veteranide 40+ klassis saavutas etapivõidu kunagine Soome krossiäss Niko Kalatie (KTM, Pärnu MC) Vilaski võitja Tarmo Jaasi-Tamme (KTM, MK K&K) ees, kolmas oli seekord Avo Ärm (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi). Seeniorite 50+ kiireim oli sarnaselt avaetapile Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK), teiseks sõitis end sarnaselt Vilaski võistlusele Argo Laherand (Yamaha, MK Lääne) ning kolmas oli seekord Antti Rannikko (KTM).
Hobi B klassis võitis Kalev Kriis (KTM, Sõmerpalu MK) Pärnu motoklubi sõitjate Reiko Burketi (Husqvarna) ja Siim Rotmeisteri (Honda) ees. Hobi C esikolmik oli aga Rasmus Lehter (Husqvarna, Valga MK), Rauno Saia (Yamaha, Pärnu MC) ja Urmo Limm (Kawasaki, Pärnu MC). Hobi D klassis võttis võidu Vilaski teine mees Riho Unt (Honda, Pühajõe MK), teine oli Rait Viiart (Honda, Kohila Motospordi Klubi) ja kolmas Argo Põder (Kawasaki, Pärnu MC).
Kaunima soo esikolmik oli identne Vilaski omale, kus kindla võidu võttis Kadri Ehamäe (Husqvarna, RedMoto Racing) ning talle järgnesid soomlannad Anu Nummela ja Esmeralda Vesterinen (mõlemad KTM).
Kohalikus arvestuses võistelnud Beginner klassis võitis nagu ka Vilaskis Villem Martin Roos (KTM, Tartu Enduro Klubi), teine oli Aron Voola (Kawasaki) ja kolmas Vilaski teine mees Aron Annerviek (KTM, Pärnu MC).

Quad Open võidukihutamise võitis sarnaselt Vilaski etapile ülivõimsalt 2017 ja 2018 aasta Euroopa meister Kevin Saar (Honda, Pärnu MC), kellega sama arvu ringe suutis läbida ainult Argo Abel (Yamaha, Kagu MK), kuid temagi kaotus oli Saarele juba üle 6 minuti. Kolmanda koha sai nagu ka Vilaskis Martin Toovis (KTM, Pühajõe MK). Quad Hobi arvestuses võitis avaetapi kolmas Rainer Palu (Honda, Pärnu MC), kellele järgnesid Timo Loot (Can-Am, Motohai) ja Robert Pindmaa (Suzuki).
Quadidega koos rajal olnud ATV-de klassi parim oli Taivo Kaarna (Can-Am), kes võitis sarnaselt Vilaski etapile sõidu Lennart Kiiviti (Can-Am, Motohai MK) ees, Potsepal oli kolmas Ernst Saan (Polaris, Valga MK).

Kohalikele karikatele toimunud 85cc sõidu võitis Niko Kalatie poeg Kaapo (KTM) Vilaskis võidutsenud Joosep Pärna (KTM, Pärnu MC) ees, kolmas oli seekord Tristan Loob (Husqvarna, Pärnu MC). Väiksemate 65ste klassi parim oli sarnaselt Vilaski võistlusele Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing), teiseks sõitis end nagu ka Vilaskis Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK) ning kolmandaks tuli nüüd Jan-Marten Paju (Husqvarna, RedMoto Racing).

Kestvuskrossis tuleb Eestis küll vahe sisse ning nüüd keskenduvad kestvuskrossidel võistlnud rohkem motokrossile ja endurole ning homme ootab neid ees juba Mulgikross ja pühapäeval Enduro Tallinn GP.