Martin Leok võidutses Balti endurosprindi avaetapil Lätis

Martin Leok. Foto: Rauno Kais
Riiast 60 kilomeetrit lääne pool asuva Kesterciemsi ümbruses avati selle aasta Baltikumi endurohooaeg, kui toimus meie regiooni endurosprindi meistrivõistluste avaetapp. Tugevalt oli esindatud Sõmerpalu motoklubi, kes noppis nii mõnedki kõrged kohad.

Neljast katsest võistluse võitis Martin Leok (KTM, Sõmerpalu motoklubi), kes läbis distantsi ainsana alla 18 minuti. Teiseks sõitis end lätlane Edgars Silinš (Husqvarna), kes kaotas eestlasele poole minutiga, kolmandaks tulnud Ugis Klimons (Honda) jäi Leokist juba pea minuti. Esikuuikusse sõitsid end veel Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK), Lauris Ermanis (Husqvarna) ja Veiko Rääts (KTM, Sõmerpalu MK).

E1 klassis võitis Silinš, teine oli Rääts ja kolmas lätlane Domas Grundele, klassi teine eestlane Reio Timmi (KTM, Sõmerpalu MK) oli viies. E2 võitja oli Leok, kellele järgnesid lätlased Ivo Šteinbergs ja Klimons ning E3 esikolmiku moodustasid Talu ning Läti enduroässad Ermanis ja Einars Vinters (KTM), tänavu teist korda Dakari maratonralli läbinud Mart Meeru (KTM, Sõmerpalu MK) oli selles klassis viies. Seeniorite arvestuses võitis lätlane Arvis Bumbiers (KTM) Eesti endurolegendi Toivo Nikopensiuse (KTM, Paikuse MK) ja Janis Rasmanise (KTM) ees, Nikopensiuse klubikaaslane Jüri Koger (Yamaha) oli 13. Hobby klassis võitis Timo Hermlin, teise koha sai lätlane Girts Dubavs ja kolmanda leedulane Andrius Mitkevičius, selles arvestus olid veel Vaido Kalm (KTM, Sõmerpalu MK) viies, Janar Kukk (Gas-Gas MK) seitsmes, Jarko Metsis (RedMoto) 11., ning Sõmerpalu motoklubi sõitjad Andres Arro 13. ja Kaspar Raidmets 14. C klassis oli parim eestlane neljanda koha saanud Mirko Raup (Kawasaki, Sõmerpalu MK), teine eestlane Ain Musting (RedMoto RC) oli kuues. Veteranide arvestuses sai Madis Pool (Pärnu MK) lätlaste Ivars Telle ja Ivars Mikelsonsi järel kolmanda koha, Valdek Haugas oli kaheksas.

Balti endurosprindi meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 18. aprillil Leedus Vievises.