Martin Leok võitis Habaja endurosprindi

Martin Leok. Foto: Rauno Kais
Kose vallas Habaja maastikurajal sõideti käesoleva aasta endurosprindi Eesti karikavõistluste kolmas etapp, kus ühe ringi, mida erinevad klassid läbisid eri arv kordi, kogupikkuseks oli 10 kilomeetrit ja sisaldas kahte endurokatset.

Kõikide klasside peale kokku sõitis päeva kiireima koguaja E2 klassi võitja Martin Leok (KTM, Sõmerpalu MK), teiseks tuli Leoki klubikaaslane Elary Talu (KTM), kes oli ka E2 klassi teine, tema kaotas võitjale 21,6 sekundit. Üldarvestuse kolmas koht kuulus E3 klassi võitjale Priit Palatule (KTM) samuti Sõmerpalu motoklubist, tema jäi Leoki ajast 25,1 sekundit.

E1 klassis võitis Priit Biene (Husqvarna, RedMoto Honda Racing) pea 4 minutilise vahega Rasmus Metsamaa (Kawasaki, Vanasilla HK) ees. Selle klassi kolmas sõitja soomlane Pasi Kaukolinna (Honda) katkestas teise ringi alguses ja tulemust kirja ei saanud. E2 klassis oli Leoki ja Talu järel kolmas nende klubikaaslane Timmo Mõts (KTM), tema kaotas Leokile 27,5 sekundiga. E3 klassis oli Palatu järel teine Urmas Põldma (Beta, RedMoto Honda Racing), kes jäi võitjale alla ainult 5,9 sekundiga. Selle klassi kolmas Riho Kollist (KTM, Sõmerpalu MK) kaotas Palatule 35,5 sekundiga.

Seenior 40 arvestuses võitis Egon Üpraus (Husqvarna, Stingray Extreme), kes on võitnud siiani kõik etapid. Talle järgnesid nagu ka eelmisel etapil Aravetele Andrus Allikvee (KTM, AYR Racing Team) ja Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK). Harrastajate klassi kiireim oli Vaido Kalm (Sõmerpalu MK, KTM), teiseks tuli Timo Hermlin ja kolmandaks Jarko Metsis (mõlemad KTM ja RedMoto Honda Racing). Algajate seas näitas parimat minekut Peeter Lääts (Gas-Gas MK), teise aja sõitis välja Rene Jerbach (Gas-Gas, RedMoto Honda Racing) ja kolmanda Janek Mäeots (KTM). Veteran 50 klassi esikolmiku moodustasid Madis Pool (KTM, Pärnu MC), soomlane Reijo Kivelä (TM) ja Kaljo Tiits (Honda, RedMoto Honda Racing).

Juuniorites edestas soomlane Kosti Kirjavainen (Yamaha) nagu ka eelmisel etapil kaasmaalast Tino Nuuttineni (KTM). Klassi kolmas Andre Prems (Honda) katkestas peale esimest ringi ja tulemust kirja ei saanud.

Eesti endurosprindi karikavõistluste neljas etapp sõidetakse 5. juulil Tori lähistel Jõesuu külas.