Martin Michelis Soomes poodiumil

Martin Michelis. Foto: Rauno Kais
Martin Michelis (nr 333). Foto: Rauno Kais
Miehikkäläs sõideti Soome MX liiga järjekordne etapp, kus ainsa eestlasena oli võistlemas Martin Michelis ja seda 65cc masinaklassis.

Treeningsõidus näitas Michelis soomlaste Kimi Koskineni ja Sampo Rainio järel kolmandat aega. Esimeses sõidus haaras liidrikoha Koskinen, kes võttis ka kindla sõiduvõidu. Michelis, kes sõitis terve sõidu teisel kohal, jäi võitjast lõpuks 26,5 sekundit ja edestas 0,4 sekundiga Rainiot.
Koskinen võttis ka teisest sõidust kindla võidu, kellele teisena lõpetanud Rainio kaotas 10 sekundit. Michelis sõitis sõidu alguses teisel kohal, kuid siis kukkus. Õnneks sai poiss sõitu jätkata ning tõusis soomlase Verneri Aaltoneni järel neljandaks.

Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Michelisele 40 punktiga Koskineni (50 p) ja Rainio (42 p) järel kolmas koht.