Martin Rump näitas Eurocup Vormel Renault 2.0 avanädalavahetusel positiivset arengut

Martin Rump. Foto: Florent Gooden / DPPI
Martin Rump. Foto: Florent Gooden / DPPI
Laupäeval startis Hispaanias Motorland Aragonis 2014. aasta Eurocup Vormel Renault 2.0 sari. Eelmisel aastal esimese täismahus vormelihooaja teinud Martin Rump on astunud tänavu suure sammu edasi, kui vahetas Vormel Renault 1.6 auto ja Põhjamaade sarjad Vormel Renault 2.0 ja Eurocup Vormel Renault sarja vastu. Esimene ja teine etapp sõideti rajal, mis toonud eestlastele palju kuulsust, seal on Vormel Renault sarjades võidutsenud nii Eurocup sarja võitnud Kevin Korjus kui Martini sõidutreener Sten Pentus.

Kvalifikatsioonid sõideti Motorlandi rajal kahes grupis, Fortec Motorsport meeskonnas sõitev Martin Rump oli laupäeval omas grupis 14 ja kahe grupi peale kokku sõitis ta välja esimesse sõitu 27. stardikoha. „See etapp on täiesti arusaadavalt mulle keeruline. Õppimist on olnud esimesel nädalavahetusel palju ja kergelt pole midagi tulnud. Ja see on täiesti normaalne. Kvalifikatsiooniga siiski rahule ei saa jääda, ei saanud sellele eelnenud kahe testiga autot heasse seadesse ja ise polnud ka päris see, mis ma oleks pidanud olema,“ võttis Rump kvalifikatsiooni kokku.

Samuti laupäeval sõidetud Eurocup avaetapil suutis Rump oma positsiooni parandada, kokku oli rajal 31 sõitjat ja see tähendas väga tihedat konkurentsi. Paraku ei saanud Rump oma esimesel Eurocup etapil tulemust kirja, kui ta üheksandal ringil raja äärde jäi. Sõidetud kaheksa ringi sisse jäi palju sündmusi. Esimese etapi võitis Nyck de Vries.

„Peale kvalifikatsiooni, mis kõige parem ei olnud, suutsin jätta need mured hommikusse ja läksin sõitu nö puhta lehena. See õnnestus ja juba stardiga parandasin oma kohta 3-4 positsiooni võrra. Esimese ringiga parandasin veel kohta. Kahjuks kadus poolel sõidul autolt vedu ja olin sunnitud katkestama. Hiljem selgus, et tegu oli gaasi anduri veaga,“ kommenteeris Rump Eurocup esimese etapi sündmusi.

Vaatamata katkestamisele leidis Rump sõidust positiivset ja oli valmis pühapäevaseks kvalifikatsiooniks ning teiseks etapiks. „Nagu varem olen öelnud, siis hooaja alguses ei püüa me kohta. Meie eesmärk on ringiaegades vähendada vahet liidritega, täna on kahju sellest, et sõiduaega jäi väheks, kuid nende ringide jooksul, mil rajal olime suutsin näidata selles osas positiivset trendi. Samuti on vaja saada kvalifikatsioonis meie antud aja jooksul kirja korralik ring ja võrreldes tänasega, tunnen end enne homset kvalifikastiooni palju kindlamalt,“ rääkis Rump peale avaetappi.

Pühapäev algas Eurocup sõitjatele Motorlandi rajal teise etapi kvalifikatsiooniga. Rump oli omas grupis kaheksas ja stardikoht teisel etapil oli 16. „Kvalifikatsioon näitas, et oleme õigel teel. Minu vahe liidritega kiirel ringil vähenes oluliselt ja täna olin Fortec Motorsport meeskonna sõitjatest kiireim, see kõik on väga positiivne,“ rääkis Rump.

Teise etapi võistlussõidus suutis kokkuvõttes Rump oma positsiooni säilitada, kui lõpetas sõidu 17. kohal. Teise etapi võitis Andrea Pizzitola. „Sõit sujus hästi, algfaasis suutsin endale koha välja võidelda ja seda hoida. Kahjuks tegin sõidu keskel ühest kurvist väljudes sõiduvea, konkurendid pääsesid lähemale ja ka mööda. See näitab väga ilmekalt seda, kui palju mõjutavad siin sõitudes ka väiksemad vead. Püüdsin konkurendid küll kinni, kuid möödasõiduni ei jõudnud, kuna sõit sai läbi,“ võttis Rump kokku Eurocup teise etapi sündmused.

Hooaja kahte esimest etappi kokku võttes leiab Martin Rump, vaatamata keerulisele ja raskele nädalavahetusele andis see hindamatut tagasisidet ja arengus astuti edasi. „See oli ülimalt kogemusterohke nädalavahetus, mis õpetas ja karastas mind palju. Head meelt teeb see, et suutsime läbi nädalavahetuse saada juurde kiirust, mis näitab, et liigume positiivses suunas ja selle pealt on hea edasi minna järgmistele etappidele Belgias Spa ringrajal,“ võttis Martin Rump nädalavahetuse kokku.

Teine eestlane Eurocup Vormel Renault 2.0 sarjas, Hans Villemi katkestas esimese etapi, teisel oli aga 14.

Eurocup Vormel Renault 2.0 kolmas ja neljas etapp sõidetakse 31. mail ja 1. juunil.