Martin Rump saavutas Uus-Meremaal parima uustulnuka tiitli

Martin Rump. Foto: Bruce Jenkins/TRS
Martin Rump. Foto: Bruce Jenkins/TRS
Möödunud nädalavahetusel sõideti Uus-Meremaa vormel-Toyota sarjas viimane etapp, mis kujunes Martin Rumpile sündmusterohkeks. Ja kuigi mitmetel erinevatel põhjustel kõrgeid pjedestaalikohti Manfieldi ringrajal saavutada ei õnnestunud, kogus Martin piisavalt häid punktikohti, et kogu sarja kokkuvõttes tõusta 4. kohale, ja mis veelgi märkimisväärsem – sarja parimaks uustulnukaks.

“Viimane nädalavahetus Manfieldis oli väga kogemusterohke,” kommenteerib Martin. “Ajasõitudes ebaõnnestusime mitmel põhjusel. Kindlasti oli see endale suureks kogemuseks ja õppetunniks. Võistlussõitudes pidin seega tagantpoolt startima ja selle hooaja eriti kõrge konkurentsi tõttu olid rivi keskel riskid suuremad. Viimases sõidus New Zealand Grand Prix’l sõidetud kiireim ringiaeg näitab aga head kiirust, mille ma soovin Euroopa hooajaks endaga kaasa tuua ja seda ainult paremaks töötada.”

Saavutatud tulemustest rohkem hindab Martin ise viie nädalavahetuse jooksul toimunud võistlussõitudest saadud kogemusi. Kohanemine võõraste radadega, võistlusi nii kuival kui märjal rajal, kihutamine eriti tihedas konkurentsis – need on kõik kogemused, mis on hindamatud silmas pidades eelseisvat hooaega vormel-Renault 2.0 Eurocup sarjas. Ja kindlasti jäi saavutatut kroonima maineka New Zealand Motor Cup karikavõit.

“Uus-Meremaal olen viie ülimalt tiheda võistlusnädala jooksul saanud pea terve hooaja jagu kogemust,” ütles Martin kokkuvõtteks. “Minu arvates töötas Toyota Racing Series ideaalselt ettevalmistusena peagi algavaks Eurocupiks. Sain palju harjutada ja tunnen, et olen mitmel tasandil parem sõitja kui enne seda.”

Peagi, veebruari viimastel päevadel seisavad aga Martinil ees juba Eurocup sarja esimesed testisõidud Hispaanias, Motorlandi ringrajal.