Martin Rump tõusis Uus-Meremaal avaetapi järel liidrikohale

Martin Rump Teretonga TRS 2014Martin Rump asus Uus-Meremaal nädalavahetusel sõidetud kohaliku vormel-Toyota sarja avaetapi kolme võistlusõidu järel punktitabeli liidriks.

Kuna Euroopas hetkel testisõite ei toimu, siis siirduvad paljud noored võidusõitjaid üle maailma suvisesse Uus-Meremaale ja Austraaliasse, et osaleda kohalikes sarjades hankimaks kogemusi ja hoidmaks nö kätt soojas. Sarnase teekonna võttis jalge alla ka mullu Eesti parimaks ringrajasõitjaks valitud Martin Rump.

Maailma kõige lõunapoolseimal Teretonga ringrajal valitsesid nädalavahetusel vahelduvad ilmaolud, kord sadas vihma, siis jälle paistis päike. Väga tihedat konkurentsi demonstreeris ilmekalt kvalifikatsioon, kus 15 parimat sõitjat mahtusid vaid ühe sekundi sisse.

Kohe avasõidus saavutas Giles Motorsport võistkonnas sõitev Martin väga tubli 2. koha ja pjedestaali väärilisele 3. kohale õnnestus Martinil tõusta ka teises võistlussõidus. Kolmandas sõidus pidi Martin küll leppima 8. kohaga, aga kokkuvõttes tõstsid need stabiilsed tulemused eestlase punktitabeli liidriks.

“Konkurents on siin väga tihe,” kommenteeris Martin Rump lühidalt. “Esimene nädalavahetus läks väga hästi, aga neli etappi on veel ees ja pidevalt tuleb areneda, sest teised saavad iga päevaga paremaks.”

Uus-Meremaa vormel-Toyota sarjas sõidetakse järgmine etapp eeloleval nädalavahetusel.