Mattias Reinaas saavutas maailma jetispordi suurvõistlusel kolmanda koha

Mattias Reinaas
USA´s Arizonas lõppes nädal aega kestnud jetispordi suurvõistlus World Finals. Eestit oli esindama sõitnud neli võidusõitjat – Mattias Reinaas, Mattias Siimann, Marten Männi ja Hendrik Pindmaa. Nädala väldanud võistlusel osales kokku 370 sportlast üle kogu maailma. Eesti sõitjatele oli võistlus väga hea võimalus hooaega pikendada ning soojades tingimustes treenida ja võistelda.

Mattias Reinaas osales World Finalsil kahes võistlusklassis. Klassis Ski Lite 10-12 Junior eelsõitudes saavutas Mattias esimese ja kolmanda koha. Järgmisel päeval toimunud võistlussõitude ajaks oli tuul tõusnud ja laine läinud kõrgeks. Algselt seitsme ringi pikkused võistlussõidud vähendati neljale ja vigu lubada ei saanud. Tänu kõrgele lainele Mattias kukkus mõlemas sõidus ja kahe sõidu kokkuvõttes tubli neljas koht. Uues klassis Ski Lite 10-12 Junior Challenge koosnes võidusõit kahest osast – esimene osa oli rajasõidu kaks starti ja teine osa oli slaalom. Rajasõidus saavutas Mattias 3 ja 4 koha aga slaalomis oli ta kiireim ning kokkuvõttes suurvõistluselt klassis Ski Lite 10-12 Junior Challenge kolmas koht.

MM-sarjas osalev Marten Männi osales SKI tugevaimas klassis Pro Ski Modified. Marten jäi võistlusega rahule ja kolme sõidu kokkuvõttes viies koht tugevas konkurentsis oli väga hea tulemus. Võitjaks tuli MM-sarja liider Jeremy Poret Prantsusmaalt. Marteni sõnul oli tegemist väga hea võimalusega treenida ja tugevas konkurentsis võistelda ennem MM-sarja kahte viimast etappi.

Marten Männi. Foto: Simon Palfrader

Mattias Siimann osales kahes kategoorias – klassis Amateur Rec Lites saavutas ta kuuenda koha ja edestas sellel aastal Eesti meistritiitli võitnud Soome sportlast Pasi Vuorelat. Klassis Junior Ski 13-15 Lites oli Mattiase kohaks viieteistkümnes.

Oma debüüdi tegi World Finalsil Hendrik Pindmaa, kes võistles klassis Expert Ski Modified ja saavutas tugeva seitsmenda koha kahe sõidu kokkuvõttes.