Mattias Reinaas tuli juuniorite maailmameistriks

Mattias Reinaas. Foto: erakogu
Eelmisel nädalal toimusid Arizona osariigis Lake Havasus jetisõidu maailmameistrivõistlused IJSBA World Finals 2016. Mattias Reinaas osales kahes juuniorklassis Junior Ski 10-12 Lites ja Junior Ski 10-12 Stock. Võistlusklassides osalemas vastavalt 25 last ja 20 last.

Neljapäeval toimus võistlussõit klassis Junior Ski 10-12 Lites. Päev algas vabatreeninguga, mille järel poolfinaal ja kaks võistlussõitu. Lisapinget andis päevale võistlusmasina seisukord, kui peale poolfinaali tekkis masina põhja küljeossa väike auk, mis tuli kiiresti lappida. See sai valmis vahetult enne Mattiase esimest võistlussõitu.

Esimeses sõidus oli Mattias stardiringilt tulles 3.kohal ning võttis hooga esimestele sappa. Temast olid eespool Ameerika ja Dubai juuniorid. Võistluspinge, laine ja survestamine tegid oma töö ja sellele pidas tol hetkel kõige paremini vastu Mattias, kes võttis sõidust 1.koha. Sõidust tulles selgus, et liim ja pahtel augult on kadunud ning tuleb uus remont teha. Aega oli selleks 20 minutit ja käepäraste vahenditega sai auk ajutiselt lapitud.

Teises sõidus hoidis Mattias 2. kohta peaaegu sõidu lõpuni, kuid viimase ringi topeltrajale minnes otsustas pigem teha turvaline lõpp sõidule, sest tagant oli survestamas konkurent, kes ei ohustanud kuidagi tema meistritiitlit. Enne finišit langes ta kolmandale kohale, kuid see ei muutnud tema võistluse lõpptulemust. See oli hetk, kus tuli lihtsalt finišijoon ületada.

Reedesel autasustamisel kuulutati Mattias Reinaas IJSBA World Finals 35.juubeliaastal klassis Junior Ski 10-12 Lites maailmameistriks. Teiseks tuli Julien Beaumer (USA) ja kolmas Corban Farnley (USA).

Ski Lite klassi võistlusmasinateks on tehniliselt võrdsed kahetaktilised jetid ning vastasteks mitmed eelmiste aastate meistrid. Tiitli tagas täpne stardi tabamine, stabiilne sõit, õiged rajavalikud ja loomulikult õnn.

Laupäev algas treeningsõidu ja poolfinaaliga klassis Junior Ski 10-12 Stock. Kaks võistlussõitu toimusid pühapäeval. Esimeses sõidus ei leidnud Mattias üles head sõidurütmi ning lõpetas 11.kohal. Teine sõit oli tunnetus saavutatud, sõit sujus libedalt ning sõidu lõpetas 3. kohal. Kokkuvõtteks klassist Junior Ski 10-12 Stock Mattiasele maailma 6. koht. Maailmameistriks tuli Tallon Chambers (USA), teine Julien Beaumer (USA) ja kolmas Peyton Chestolowski (Kanada).

Täname oma toetajaid Autohouse, ZinZino, Kohila vald, SX-R.com ja Quinten Bossche.