Meico Vettik võidutses Illuka kestvuskrossil

Peale pikemat pausi jätkusid kestvuskrossi Eesti karikavõistlused Illuka liivarajal, kus kindla üldvõidu teenis Meico Vettik, neljarattaliste parim oli Aigo Soosaar.

Soolotsiklite võistlussõidus haaras Meico Vettik (KTM, KTM Racing Estonia) liidrikoha juba sõidu esimeses osas ning konkurentidest üle 10 sekundi kiiremaid ringiaegu sõites võttis ta lõpuks ülivõimsa võidu, kuna teise koha saanud Timmo Mõts (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja ülejäänud konkurendid kaotasid Vettikule vähemalt 2 ringiga. Üldarvestuses sai kolmanda koha Mõtsa klubikaaslane Kalev Kriis (KTM).
Klasside arvestuses võitis Vettik E-1, kus talle järgnesid Jõhvi motoklubi sõitjad Erki Rannamees (KTM) ja Aleksandr Nikolajev (Kawasaki). Mõts oli seevastu parim klassis E-2, seal oli teine Riho Keerme (KTM, Jõhvi MK) ja kolmas Jarmo Lehiste (Yamaha, Paikuse MK). Kriis võitis aga Hobi B klassis Fred-Georg Pääro (KTM, Pühajõe MK) ja Reiko Burketi (Husqvarna, Pärnu MC) ees. Enduro klassis moodustasid esikolmiku Ragnar Valdstein (Husqvarna, Karksi Racing Team), Kristjan Kolsar (Beta, RedMoto Racing) ja Jüri Koger (Yamaha, Paikuse MK). Veteranid 40+ parim oli Hannes Hansman (KTM, MX Racing Team) Sõmerpalu motoklubi meest Mart Meeru (Husqvarna) ja Vaido Kalmu (KTM) ees. Eakamate 50+ võitis Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK), teine oli Argo Laherand (Yamaha, MK Lääne) ja kolmas Pertti Salonen (Yamaha, Kagu MK).
Hobi C klassis sõitsid end esikolmikusse Rasmus Lehter (Husqvarna, Valga MK), Aivar Org (KTM, MotoWorks RT) ja Rauno Saia (Yamaha, Pärnu MC). Hobi D esikolmik oli aga Riho Unt (Honda, Pühajõe MK), Raido Rekand (Yamaha, Kagu MK) ja Eerik Hein (KTM, Tartu motokrossiklubi).
Naisi käis rajal üks, kelleks oli Agnes Võsanurm (Husqvarna, Kagu MK).

Järgmine kestvuskross sõidetakse juba eeloleval nädalavahetusel Kohtla-Nõmmes.

Illuka tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1723357