Meico Vettik võitis Põlgastes

(vasakult) Aleksei Vinogradov, Meico Vettik, Raido Nei. Foto: Motostart Photography

Läinud laupäeval, 8.juunil toimus Põlgaste motokeskuses Põlvamaal EHKK karikasarja 3.etapp mis pakkus kuuma suveilma ja põnevat võiduajamist paarisaja võistleja vahel.

Päeva avapauk oli vanadele tsiklitele ja võistlejatele üle 60ne eluaasta kus liidriohjad haaras legendaarne Aadu Sikk CZ mootorrattal ning vedas mõlemad sõidud ka üle finishijoone. Sikk võttis võidu Retro masinaklassis edestades Artis Silajisi Lätist ja Kristo Saart Põlvamaalt. Samas stardis võistlenud MX60 arvestuse kiireim oli Toivo Ilves kes edestas Peeter Vaherit ja Jüri Meltsast. EVO tsiklitel näitas parimat minekut Priit Laur jättes teise ja kolmanda koha vastavalt Marko Laipalule ja Kaur Kikasele.

Järgmine sõit läks käima Andreas Arrase vedamisel, kuid teises sõidus tuli mehel loovutada kaks kohta konkurentidele Oliver Leppikule ja Sten Väisele. Kokkuvõttes läks siiski etapivõit tänu esimesest sõidust teenitud headele punktidele Arrasele, edestades vaid ühe punktiga Oliver Leppikut ja Sten Väiset. Samas stardis võistleldi ka Naiste ja 85AMA arvestuses ning siin oli parim naine Teele Raja edestades Krissu Konoplitskit ja Juta Saani. Klassis 85AMA tegi parima sõidu Rommi Semenov edestades Andero Pikka ja Karl Talinurme.

Kiired ja kogenud ehk veteranide MX40 ja MX50 sõit rullu lahti kolmandana ning siin tõestas end peale mõningast võitlust Tarmo Jaasi-Tamm, teiseks tuli tugev konkurent Urmas Heliste ja kolmandaks Taimar Taaber. Arvestuses MX50 oli päeva parim Aivo Rabbi edestades Maxim Bublikovi Venemaalt ja Pettri Tuukkaneni Soomest.

MX D ehk algajate klassist tagas Põlgaste etapi järel edasipääsu kiiremasse klassi Raigo Pruli tuues mõlemast sõidust võidud. Samuti teiseks tulnud Artur Rõmmel ja kolmandana lõpetanud Raido Rekand. MX C klassis jätkus põnevust teise sõidu lõpuni kui Joonatan Sumero suutis vormistada etapivõidu edestades Siim Ihatsit ja Kenor Kotkast.

Päevale pandi punkt MX A, Juunior ja MX B arvestue ühisstardiga kus pakkusid kaunist vaatemängu Aleksei Vinogradov, Daniil Balandin, Meico Vettik ning väga hea stari teinud Raido Nei. Esimeses sõidus kujunes lõppvaatus Balandini ja Vinogradovi vaheliseks duelliks kus peale jäi Vinogradov 0,9 sekundiga ning kolmandana lõpetas Meico Vettik. Teises sõidus tegi aga Vettik omapoolse etteaste võttes liidriohjad poolelt sõidult enda kätte ja vormistades niimoodi ka etapivõidu enda nimele. Seega MX A klassi arvestuses võidutses Meico Vettik, Aleksei Vinogradovi ja Raido Nei ees. Juuniorite kiireim oli Balandin kes andis võrdse lahingu MX A meestele ning teine koht läks Kaarel Tilgale Henri Mölli ees. Samas stardis sõitnud MX B klassi võidu viis mõlema sõidu parima tulemusega Siim Palatu edestades Marttin Poljakovi ja Tanel Turrot.

Arctic Sport ja EHKK karikasari kohtub kõigi võistlejate ja motokrossihuvilistega taas 14.juulil Aravete krossirajal, seniks kaunist suve ja meeldivat peatset jaani!!!