Mihkel Osula andis Superbike klassis visa heitluse, kuid pidi leedulasele alla vanduma

Mihkel Osula (191), Toomas Tomson (42). Foto: Edgar Seemendi

Möödunudaastane Eesti meister klassis Superbike Mihkel Osula (Ducati, Vihur Motosport) andis täna finaaletapil visa heitluse, kuid pidi Šarunas Pladase järel leppima teise kohaga.

Täna toimus Audruringil motoringraja Eesti ja Balti meistrivõistluste finaaletapp, kus mängus olid topeltpunktid. Kõigis klassides toimusid ülipõnevad võidusõidud.

Klassi Superbike valitsev Eesti meister Osula võitis hommikuse kvalifikatsiooni Pladase (BMW) ja üle pika aja taas rajal olnud Madis Vesteli (Suzuki, Sinilind) järel. Stardi võitis Pladas, kohe tema kannul kihutasid rajale Osula ja Balti meistrivõistlustel kolmandal positsioonil olev Toomas Tomson (BMW, Biker 24 Motospordiklubi). Sellise tiheda kolmikuna kulges ka kogu põnev 12-ringine võidusõit. Keegi meestest järgi ei andnud. Osula üritas viimasel ringil viimastes kurvides oma paremat pidurdusvõimet ära kasutada, kuid Pladas suutis siiski tagasi mööda põigata. “Kui nad seal omavahel pusisid, siis vaatasin, ehk pudeneb mullegi sealt midagi, aga ei õnnestunud neist mööduda,” ütles Tomson, kes oli rahul väga edukalt sujunud võistlusnädalavahetusega.

“Ei saanud Pladasest mööda, kuigi terve sõidu kontrollisin, millised on tema nõrkused ja minu tugevad kohad,” tuli Osulal nentida. Ka kogu valitseva Eesti meistri hooaeg polnud päris see, mida ta aasta alguses lootnuks. Ta teab, et uue Panigalega ollakse suutelised enamaks, kuid esimesed etapid ei läinud väga edukalt. Kolmandal etapil Riias tuli kukkumine teise-kolmanda koha heitluses ja jäid saamata nii vajalikud punktid. “Eelmisel aastal olin esimene, sel aastal teine, mis teha,” ütles Osula. Eesti meistriks tuli 75 punktiga Pladas, Osula oli 67 punktiga teine ning kolmandaks tuli lätlane Sergey Panevin (59 p, BMW).

Külgvankritel tuli Eero Pärmil / Lauri Lipstokil (Yamaha, Pärm Racing Team) vaatamata tänase sõidu võidule samuti loovutada meistritiitel – seda Soome ekipaažile Tero ja Joni Manninenile. Kolmas koht läks samuti Soome, Markku Artiolale / Peetu Paavilainenile.

Superstock 600 klassi võistluspäev oli täna kõige dramaatilisem. Kvalifikatsioonis lekkis stardisirge järgses kurvis rajale õli, mille tagajärjel kukkus üksteise järel viis ratast. Kukkujate seas oli nii kolme etapi järel Eesti meistrivõistlustel kolmandat kohta hoidnud Jaanus Saarmaa (Suzuki, Sinilind) kui leedulane Mantas Urmonas (Yamaha), kellel olid teise koha punktid. Saarmaa suutis paarkümmend minutit enne starti saada võistlusvalmis varuratta. Kuid esimese koha ründamiseks, millest ta hommikul mõtles, ei olnud nõrgemal rattal võimalust. “Kiirus selleks oli olemas, kuid kahjuks läks nii,” ütles Saarmaa. Ta lõpetas sõidu kolmandana Urmonase ja Mairon Meiuse (Suzuki, Sinilind) järel, kes terve võidusõidu ratas-rattas heitlesid. Urmonas tuli 100 punktiga Eesti meistriks, Saarmaa oli 70 punktiga teine ja Meius 57 punktiga kolmas.

Supersport 300 klassis tegi hooajale võimsa finiši Hugo-Brent Freimann (Yamaha, Vihur Motosport), kes vaatamata esimesel etapil kukkumise tõttu saamata jäänud punktidele suutis ülejäänud etappidel olla stabiilselt esikolmikus ning viimase sõidu ülekaalukalt võitis ja 107 punktiga meistritiitli kindlustas. Teisena lõpetas täna Andre Köster (KTM), kuid kõige põnevama duelli pakkusid Silvester Sarapik (Yamaha) ja Selyn Kazakova (KTM, kõik kolm Vihur Motosport) — tihedalt klubikaaslase tuules pingutanud tütarlapsel jäi kolmandast kohast puudu kõigest 0,07 sekundit, kusjuures mõlemad sõitsid parimad ringid välja võistluse lõpus. Eesti MV arvestuses oli Köster teine (89 p), Sarapik kolmas (86 p) ja Kazakova viies (66 p).

Klassis B1200 tõusis Eesti karikavõitjaks lätlane Janis Priednieks (BMW) leedulase Jaroslav Maleiko (Aprilia) ja tänases sõidus neljandaks tulnud Rannus Ervini (Suzuki, Biker 24 Motospordiklubi) ees. Igor Kolektor (BMW, Vihur Motosport), kes kvalifikatsiooni võitis, kuid oli sõidus Maleiko ja Priednieksi järel kolmas, pidi leppima kolmanda kohaga, sest kahes eelnevas sõidus oli tal kirjas katkestamine.

Klassis C1200 oli Tarvo Kallasel (Ducati, Vihur Motosport) võimalus karikavõitjaks tulla, kuna kaotus Arvo Alehodzinile (Honda, Vihur Motosport) oli enne viimast etappi vaid üks punkt. Kvalifikatsioonis oli kiireim Alehodzin ja stardist kolmandana konkurenti jälitama asunud Kallas tõusis küll teiseks ja suutis välja sõita kiireima ringiaja, kuid karikavõitjaks tulekuks sellest ei piisanud. Sõit katkestati, sest viiendal ringil oli rajal taas õli ja kaks võistlejat kukkus. Uut starti ei toimunud ning kuna sõidetud oli vähem kui 2/3 võistlusest, anti välja pooled punktid. Alehodzini ja Kallase järel oli kolmas leedulane Vaidas Nomeika (Honda). Samas sõidus osalenud C600 klassi poodiumikohad läksid Leetu: võitis Kipras Bunickis (Yamaha) Kestutis Smolskuse (Suzuki) ja Mantas Rajackase (Yamaha) ees. Karikavõistluste liider Ingvar Mägi (Honda, Vihur Motosport) katkestas, kuid 91 punktist piisas üldvõiduks.

Rahvaliiga sõidu võitis Anvar Marksa (Suzuki) ja Retro klassis oli esimene Kaspars Brigzne (Yamaha).