Mihkel Osula sai Bikerniekis toimunud Balti ringraja MV etapil teise koha

Mihkel Osula. Foto: Helen Urbanik

Möödunud nädalavahetusel toimus Riias Bikerniekis motoringraja Balti ja Eesti meistrivõistluste etapp, kus Mihkel Osula sai Superbike klassis teise koha.

Vihur Motosport klubi juhi Marko Rohtlaane sõnul oli Bikernieki rada enamikule võistlusel osalenud eestlastele uus ning nädalavahetus algas raja õppimisest. Nii ka ainsa eestlasena Superbike klassis osalenud Mihkel Osulal (Ducati, Vihur Motosport). „Raja kõik kurvid on pimedad ning seega ei saanud silmadega sihtida järgmist kurvi, kuhu välja pead jõudma. Sõita tuli mälupildi järgi. Laupäevase trennipäeva lõpuks saime enda jaoks konkurentsivõimelise hoo sisse ning ka seadistusega ei olnud mitte ühtegi korda probleeme. See andis julgust piire pühapäevasel päeval veel hoogu lisada ning kvalifikatsioonis sõitsingi välja teise aja,“ rääkis ta. „Esimene start lõppes peale esimest ringi konkurendi kukkumise tõttu ning toimus kordusstart.“ Kordusstardi Osula võitis, kuid juba enne esimese ringi lõppu pidi ta loovutama koha leedulasele Sarunas Pladasele, kes on Bikerniekis kogenud sõitja. Peale seda hoidis Osula terve sõidu kindlalt teist kohta hoida ning ka finišeeris teisena. Tänu sellele sai Osula arvestatavad punktid nii Balti kui ka Eesti meistrivõistluste arvestuses ning asus viimast sarja taas punktidega juhtima.

Superbike klassiga samas sõidus osalenud klassis B1200 oli Taavi Nahko eestlastest neljas, reedel treeningul kukkunud Kristian Vaarmann, kes pühapäeval siiski startida sai, 7. ja Andres Tammsaar 9.

Klassi Honda 100 sõidu tegi põnevaks Hugo-Brent Freimanni olukord, kes soovis sel nädalavahetusel osaleda ka Soome meistrivõistlustel, kus tal oli šanss võita. Hommikul suutiski ta Soomes kindla teise kohaga põhjanaabrite meistritiitli kindlustada ning seejärel lennukiga, mis tehniliste probleemide tõttu veel pool tundi hilines, Riiga lennates jõuda rajale kokkulepitust 3 minutit varem ja pääseda viimaselt kohalt napilt starti.

Sõidu võitis väga head kiirust näidanud Andre Köster, Freimann sõitis end viimaselt kohalt teiseks ja kolmandaks tuli Sven Martin Merivälja. „Poisid olid kõik väga tublid ja mul on hea meel, et saime ka lätlastele oma lastesarja näidata ning ehk on järgmisel aastal ka lõunanaabritest keegi osalemas,“ ütles Rohtlaan.

Laupäeval peetud Supersport 300 klassi sõidu võitis Silverster Sarapik Selyn Kazakova ja Priit Metsa ees (kõik kolm KTM). Samas stardis osalenud Retro klassis oli Peeter Koval 3. (Vihur Yamaha 250), Urmo Kadakas 4. (Vihur CZ 250), Andres Jaanisoo 7. (Vihur CZ 250) ja Heino Korb 10. (K-125)

Klassi C1000 võitis Jakov Burunov ja Arvo Alehodzin oli 9.

RGB motoringraja Eesti meistrivõistluste viimane, kuues etapp toimub 7.-8. septembril auto24ringil Pärnus.