MiniDirt Pitbike sarja võitjad on Juss Maidla, Robin Kahu, Henry Küper ja Marko Lepik

Juss Maidla. Foto: Motostart Photography.

Laupäeval toimus Holstre-Nõmmel ka MiniDirt Pitbike karikasarja kolmas ning viimane etapp, kus oma klassides võitsid Juss Maidla, Robin Kahu, Henry Küper ja Marko Lepik.

Pitbike MX ja Pitbike 35+ klasside ühises võidusõidus asus juhtima 35+ klassis osalev Marko Lepik (BucciMoto, Freetime Racing), keda jälitas Juss Maidla (BucciMoto, Kagu Motoklubi). “Kōik oli hästi, kuni tahtsin Lepikust neljandal ringil mööduda, aga pill läks laiali ja pidin raja äärde seisma jääma,” kommenteris Maidla. Sõidu võitis Lepik Holstres tänavu esimest korda kaasa teinud Sasha Võsa (klass MX, BucciMoto, Viljandi Motospordiklubi) ja Romet Ahi (klass 35+, BucciMoto, Freetime Racing) ees. Klassis 35+ oli kolmas lätlane Jurijs Sigajevs (BucciMoto), klassis MX järgnesid Võsale Karl Linke (BucciMoto) ja klubikaaslane Kristel Raba (kõik BucciMoto). Teises sõidus läks juhtima Maidla, kuid paari ringiga pääses Lepik temast mööda ning lõpetas taas esimesena. “Teine sōit oli rada väga auklik ja sain oma sōitu teha, punkte oli ju vaja koguda,” kommenteeris vanemale kolleegile 3 sekundiga kaotanud Maidla. Selles sõidus talle oma klassi võit Võsa ja Linke ees ning päeva kokkuvõttes Võsa ja Linke järel kolmas koht. Kolme etapi kokkuvõttes võitis Maidla klassi MX 138 punktiga Kristel Raba (118 p) ja Oliver Vippuli (112 p) ees. “Sarja kokkuvõtteks ütleksin, et need rajad meeldisid mulle ja ilmad oli head, nii et super,” lisas Maidla.

Klassis 35+ järgnesid teises sõidus Lepikule Sigajevs ja Ahi ning selline sai ka päeva kokkuvõte. Sarja kokkuvõttes oli Lepik maksimumpunktidega (150 p) ülekaalukas võitja, Ahi tuli napilt (126 p) teiseks Sigajevsi (124 p) ees.

Semi 88+ esimest sõitu asus juhtima Raivo Raudsepp (Pitpro, Sõmerpalu MK), kellest peagi möödus Kristel Raba. Väga kehva stardi saanud Jurijs Sigajevs pidi hakkama liidreid tagant jälitama, kuid viimastel ringidel õnnestus tal nii Raudsepast kui Rabast mööduda ning esimesena lõpetada. Samas stardis osalenud Semi 88 Juunior klassi sõitjatest oli kiireim Henri Grünberg (BucciMoto) Oliver Kalle (YCF, Viljandi Motospordiklubi) ja Mikk Pinseli (Pitpro, Abja Tehnikaring) ees. Teist sõitu asus Semi 88 klassis kindlalt juhtima Robin Kahu (PitsterPro, Abja Tehnikaring), kelle taga lõpetasid Lauri Maks (BucciMoto, Freetime Racing) ja Raudsepp. Juuniorite klassis jäi järjestus Henry Küper (YCF, Viljandi Motospordiklubi), Grünberg ja Kalle.

Robin Kahu: “Eilne võistlus ja üldse terve hooaeg oli sellel aastal väga põnev, sest tase on kõvasti ühtlustunud ja uued nimed hakkavad etteotsa jõudma. Väga palju pidi pingutama ja ennast ületama, et headele kohtadele jõuda. Kindlasti vedas kõvasti ka tehnikaga, et see vastu pidas ning selle eest tänan oma mehaanikust isa.”

Henry Küper: “Kalifikatsioonis sõitsin end teiseks, esimene start läks hästi, aga pidin teisel ringil tehnilise rikke tõttu katkestama. Teise sõidu võitsin. Sari ise oli seiklusrohke ja ägedate radadega. Oli õnne ja ebaõnne, aga saime kõik etapid läbitud ja olen väga rahul!”

Päeva kokkuvõttes oli klassis Semi 88 rebimine väga tihe, poodiumi esimesele astmele tõusis Kahu (41 p), teisest kuni neljanda kohani olid aga võrdselt 40 punkti Maksil, Raudsepal ja Kristel Rabal. Karikasarjas edestas Kahu (123 p) samale punktisummale tõusnud Raba ja Sigajevsi (122 p). Juunioritest võitis etapi Grünberg Kalle ja Küperi ees ning karikasarjas oli esimene Küper (137 p), teine Grünberg (130 p) ja kolmas Kalle (116 p).

Pitbike MX Eesti meistrivõistlused lõpevad 27. septembril Narvas.

MiniDirt Pitbike karikasarja toetab MiniDirt.