Mitme riigi sportlased motokrossi meistrivõistluste Lange etapi teisel päeval poodiumil

65cc start Sampo Rainio (424), Martin Michelis (40). Foto: Rauno Kais
65cc start Sampo Rainio (424), Martin Michelis (40). Foto: Rauno Kais
Eile sõideti Haaslava vallas asuvas Lange motokeskuses Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmanda etapi teine võistluspäev, kus peaosas olid noored motokrossisõitjad. Osalejaid oli lisaks kohalikele sõitjatele ka teistest Balti riikidest, Soomest ja Venemaalt ning häid tulemusi jagus igasse riiki.

Klassis 65cc, kus käis rajal kõige rohkem sõitjaid, võitis etapi Martin Michelis (KTM, RedMoto Racing), kes võitis põneva esimese sõidus Romeo Karu (KTM, Motoextreme) ja sõidu jooksul kukkunud ja mitmeid kohti kaotanud kiire Soome poisi Sampo Rainio (KTM) ees. Teises oli aga kindlalt parim Rainio, kellele järgnesid Michelis ja avasõidus viienda koha saanud Läti poiss Edvards Bidzans (KTM). Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid 47 punkti kogunud Michelisele Rainio (45 p) ja teises sõidus neljandana lõpetanud Karu (40 p).
Eesti meistrivõistluste liider on endiselt Michelis (137 p), kellest 15 punkti kaugusele jääb Rainio, kolmas on Karu 100 punktiga.

Väikeste 50cc sõitudes jagelesid mõlemas sõidus esikohale Richard Paat (KTM, AYR Racing Team) ja Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK). Esimeses sõidus proovis Pikand mitmel ringil liidriks tõusta, kuid ei õnnestunud ja ta kaotas napi sekundiga. Teises sõidus oli aga Paat kindlalt kiirem ning poiste vahe oli juba üle 10 sekundi. Kahe sõidu kokkuvõttes saavutas kolmanda koha sõidud 4. ja 3. kohal lõpetanud Robin Randoja (KTM, KTM Racing Team). Sõidus osales ka üks vapper tüdruk Evelina Galeja (KTM) Lätist, kes katkestas kahjuks esimese sõidu lõpus tehnilistel põhjustel ja teise sõitu seetõttu ei läinud. Meistrivõistluseid juhib seni kõik sõidud võitnud Paat (150 p), kes osales Langel ka 65cc klassis ja sai seal 13. koha. Hooaja kõikides sõitudes teine olnud Pikand (132 p) on teine ja Langel neljas olnud Läti poiss Rolands Bogdanovičs (110 p) kolmas.

Mini MX klassis asus mõlemaid sõite juhtima küll lätlaste esinumber Raivis Levans (Bucci Moto), kuid Eesti parim Karl Saat (Bucci Moto, Pärnu MC) möödus peagi kummaski oma põhirivaalist ja võttis kindlad sõiduvõidud. Nii kokkuvõttes, kui ka sõitudes sai kolmanda koha Targo Tintso (Pitpro, Kagu MK). Hooaja kuuest sõidust viis võitnud Saat (147 p) on meistrivõistluste kindel liider, talle järgnevad Lange viies mees Juss Maidla (Bucci Moto, Kagu MK, 103 p) ja Tintso (99 p).

Samades sõitudes osalenud Mini MX Hobi klassis sõitsid end Langel poodiumile mõlemas sõidus Hans Arvet Tilk (Bucci Moto, Märjamaa spordiklubi), Ervin Kuris (Pitpro, Lääne MK) ja Karl-Heinrich Niinelo (Pitpro, Tihemetsa MK). Väga hea esituse tegi Kristel Raba (Bucci Moto, Viljandi VMK), kes lõpetas mõlemad võidukihutamised neljandana, Kätlin Salujõe (Bucci Moto, Motoklubi K&M) oli kokku 7. ja teises sõidus konkurendiga avarii teinud Marleen Valdas (Pitpro) 12. Eesti karikavõistluste liider on Kuris (354 p), kellele järgnevad Niinelo (319 p) ja Langel 5. koha saanud Meelis Liivrand (Bucci Moto, Pühajõe Motokeskus, 302 p).

Suurtest sooloklassidest käis rajal kohalikele karikatele võistlemas MX Hobi klass, mille esikolmik sai järgmiseks aastaks auhinnaks tasuta treenimise Lange rajal. Mõlemad sõidud olid väga põnevad, kus liidrid vahetusid mitmeid kohti ja päeva lõpuks väljus lahingust võitjana avasõidus 2. koha saanud ja teise võitnud Leo Laur (Kawasaki, Linnamäe krossiklubi), kellele järgnesid esimese sõidu võitja ja viimase teine mees Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, Motoklubi K&K) ja Margus Leetberg (Kawasaki, Motodepoo Team Green), tema kohad olid 4. ja 3.

Quad 100 ja 200 ühissõitudes võitlesid esikohale lätlased Lauris Eizans ja Matiss Palevics (mõlemad Honda) ning seekord edestas esimesena nimetatu kummaski oma pearivaali. Avasõidus järgnes neile Karl Kristjan Kajak (Honda, Motoklubi K&K) ja teises venelane Ivan Trjasov (Yamaha). Kahe sõidu kokkuvõttes järgnes Quad 200 klassis Eizansile ja Palevicsile Trjasov. Väga head sõitu tegi Läti tüdruk Undine Ulmane (Suzuki), kes oli kokku 6., Venemaa tüdruk Juliana Monina (Suzuki) sai 12 osaleja seas 9. koha. Quad 200 B klassis edestas Karl Ares Hommik (Apex, Saaremaa MK) Sten Erik Mägit (Apex, Saaremoto MC). Eesti meistrivõistlustel on kindel liider kõik sõidud võitnud Eizans (150 p), teisena jätkab Palevics (174 p) ja kolmandana Langel lõpuks 6. koha saanud Kajak (151 p).
Quad 100 esikolmiku moodustasid Cris Sten Kutti (Honda, Catwees Honda Racing, Pärnu MK), Robert Lihtsa (Honda, Kagu MK) ja Läti poiss Atis Breds (Honda), Quad 100 B’s võitis Siim Saat (Yamaha, Saaremoto MC), teine oli Karl Joosep Steinberg (Yamaha, Motoextreme) ja kolmas Hanna-Maria Tennokese (Yamaha, Motoklubi K&K). Meistrivõistluste esimene on Langel esimese sõidu võitnud, kuid teises purunenud tehnika tõttu raja äärde jäänud Joosep Eesmäe (Honda, Catwees Honda Racing, Pärnu MK, 177 p), kellele järgnevad Kutti (131 p) ja lätlane Kristians Janis Stolarovs (Honda, 125 p), kes oli Langel 4.

Väiksema Quad 50 klassi sõitudes heitlesid esikohale Tanel Põdra (Apex, Pärnu MC) ja Karl Robin Rillo (Apex, Motoklubi K&K). Kui esimeses suutis Põdra oma vihase konkurendi rünnakud tagasi tõrjuda ja ise napilt võita, siis teises oli Rillo aga selgelt kiirem ja võttis võidu. Rillo ja Põdra järel sai kokkuvõttes kolmanda koha sõidud samal kohal lõpetanud Rasmus Sõna (Apex, Äksi MK). Põdra (181 p) jätkab meistrivõistluste kindla liidrina, Rillo (156 p) tõusis teiseks ja möödus 2 punktiga Langel 4. koha saanud Sten Pressist (Cobra, Karksi RT).

Quad Hobby ja Veteranide võidukihutamised võitis Armin Pokk (Kawasaki, Saaremaa MK) Veteranide kiireima soomlase Petteri Sjögreni (Honda) ees. Kui esimeses oli kahe mehe vahe üle 10 sekundi, siis teises võideldi viimaste meetriteni. Mõlemas sõidus oli kolmas Hobby klassis teise koha saanud Janek Vernik (Yamaha, Motobox Racing Team), Hobby kolmas oli Langel Veiko Palm (Yamaha, Linnamäe krossiklubi). Hobby karikavõistluste liider on Pokk (197 p), Vernik tõusis teiseks (152 p) ja möödus 1 punktiga Langel 5. koha saanud Aigar Mettingust (Kawasaki, Linnamäe krossiklubi).
Veteranide arvestuses järgnesid Sjögrenile Jaanus Heina (Suzuki, Pärnu MC) ja Danel Raaperi (Zabel, Motobox Racing Team).

Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste finaaletapp sooloklassidele sõidetakse 12. ja 13. septembril Tihemetsas, quadidel toimub aga järgmine etapp juba selle nädala laupäeval Väike-Maarjas Müüriku krossirajal.