Mõlemad Addinol Honda Racing meeskonna sõitjad Läti meistrivõistluste etapil esikümnes

Aleksei Vinogradov. Foto: Janis Pastars
Ape krossirajal sõideti Läti motokrossi meistrivõistluste teine etapp, kus olid võistlustules ka Addinol Honda Racing Team krossimehed Aleksei Vinogradov ja Heido Havam, kus Vinogradov osales MX2 ja Havam MX1 klassis.

Kuna Apes ei olnud kummaski klassis täit stardipuud, siis sõitsid mõlemad eelpool mainitud klassid kvalifikatsiooni koos, kuid võistlussõidud siiski eraldi.

Meeskonna esisõitja Vinogradov alustas MX2 klassi avasõitu tagasihoidlikult olles avaringi järel 15ndal kohal, kuid sõidu lõpuks sõitis ta end 9ndaks. Teise sõidu start tuli Vinogradovil aga paremini välja ning ta oli esimese ringi lõpuks 12s ning ta tõusis järgmise ringiga koha võrra, kuid seejärel tegi väikese vea ja langes 14ndaks. Ülejäänud distantsi suutis ta vigu vältida ja ületas lõpujoone 10ndal kohal.
Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Vinogradovile 9s koht, etapi esikolmiku moodustasid lätlane Karlis Sabulis ning eestlased Karel Kutsar ja Indrek Mägi.
Meistrivõistluste liider on peale kahte etappi Sabulis, kellele järgnevad Mägi ja Kristers Drevinskis, kes oli Apes 4s, ainult ühel etapil osalenud Vinogradov on 16.

Heido Havam tuli MX1 klassi esimeses sõidus avaringilt 7ndana ning sellel kohal sõitis ta paar ringi ja siis parandas oma seisu koha võrra ning samal kohal ta ka sõidu lõpetas. Päeva teine sõit algas Havami jaoks sarnaselt esimesele, kuid seekord tal ei õnnestunud ühestki konkurendist mööduda, kuid kuna ka tagumised ei saanud tema jaoks ohtlikuks, siis tuli sellest sõidust 7s koht.
Kokkuvõttes sai Havam MX1 klassis 6nda koha, Apes võidutses lätlane Davis Ivanovs Priit Rätsepa ja kaasmaalase Toms Macuksi ees.
Meistrivõistluseid juhib Ivanovs Rätsepa ja Apes neljanda koha saanud Andero Lusbo ees, Havam on ühe etapi punktisaagiga 9.

Addinol Honda Racing meeskond naases eile kodumaale ja hakkab nüüd tõsiselt 4.-5. juunil Karksi-Nuias algavateks Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste esimeseks etapiks valmistuma.