Motokrossi meistrivõistlused jätkuvad laupäeval Tihemetsas

Foto: Rauno Kais

Homme sõidetakse Tihemetsa lähistel asuval Lauri krossirajal Eesti motokrossi meistrivõistluste etapp külgkorvidele ja quadidele, kus stardivad enamus Eesti parimatest sõitjatest, kellele tulevad konkurentsi pakkuma kiired naaberriikide sõitjad.

Korvidele ja quadidele on tegemist juba teise EMV etapiga, avaetapp sõideti mõni nädal tagasi Lätis ning sealne võistlus näitas, et kõikides klassides on konkurents väga tihe. Lisaks EMV etapile, kus võistlevad külgvankrid ja Quad Open klassid, avatakse Tihemetsas ka Eesti karikavõistluste hooaeg kuhu tänavu kuuluvad KV Veteran, ATV Lapsed, Q100, Quad Jun, Quad Veteran ja Q Naised masinaklassid.

Kuigi lõplik stardinimekiri selgub alles võistluspäeva hommikul Lauri rajal kohapeal, siis hetkeks on end kirja pannud juba MM-etappidel tegusid teinud Janis Daiders, kellel korvis eelmise aasta Eesti meister Tanel Kõiv, samuti MM-kogemusega kiire Venemaa sõitja Igor Rodionov, kelle paarimeheks samuti eestlane Maurice Lina ning comebacki tegevad Gert Gordejev ja Keit Kivaste. Quadidel on startimas kõik kohalikud parimad eesotsas 2-kordse Euroopa meistri Kevin Saarega, kes võitis eelmisel nädalal ka tänavu esimese EM-etapi. Lisaks meie ässadele on rajal mainitud EM-etapil teise koha saanud lätlane Valerijs Kuzmins ning kiired soomlased Niko Laakso ja Max Karilainen.

Võistluse avamine toimub laupäeval kell 11:00 ning esimene start antakse 11:30, kui rajale lähevad noorte Q100 klassi sõitjad.

Sarnaselt eelmistele aastatele on põhiklassidele külgvankrid ja Quad Open rahalised auhinnad ja ka tänavu on pealtvaatajatele mõeldud ja nii loositakse finaaletapil Langel kõikide hooaja jooksul pileti ostnute vahel kvaliteetne auto järelhaagis firmalt Brentex.

Täpsem info võistluse kohta: https://msport.ee/events/tihemetsa-motokross-emv/