Motorsport.ee üllitas esmakordselt kalendri

kalenderAastast 2003 Eesti auto- ja motosporti nii sõnas kui pildis kajastav portaali motorsport.ee liikmed otsustasid esmakordselt välja anda kalendri, kus on koondatud 12 fotograafi parimad kaadrid lõppenud hooajast Eesti võistlejatest nii siin kui sealpool riigipiiri.

A3 formaadis kalendris leidub kaadreid pea igalt auto- ja motospordialalt, mida Eestis harrastatakse. Fotograafid, kes oma panuse kalendri koostamisse andsid, on Merlis Peddai, Ilmar Aavik, Indrek Allik, Margus Almers, Ingmar Eriste, Rauno Kais, Riho Lüüs, Jüri Melih, Martin Orgla, Raivo Remmelgas, Edgar Seemendi ja Urmo Sibul. “Tänavu kajastasid meie fotograafid kaugelt üle 100 võistluse, ning mitmel nendest oli kohal kaks või enam meie fotograafi, seega piltide kogus, mille seast oma parimaid kaadreid valida, oli meeletu. Iga fotograaf sai endale ühe kuu, kuhu ta valis enda kolm parimat kaadrit, kuid enamus saatis rohkem pilte, mis andis kalendri koostamiseks suurema valikuvõimaluse. Kuna meil on aastas ainult 12 kuud, siis tuli teha suuri ohverdusi, et kõik alad kajastatud saaks, kuid lõpuks see ka suures osas õnnestus, sest tegime tagumisele sisekaanele veel eraldi kogumiku nendest piltidest, mis iga fotograafi esmasest valikust üle jäid. Samas on väga häid pilte lõppenud aastast aga kordades rohkem, neid saab siis vaadata juba meie veebilehe galeriidest,” rääkis motorsport.ee eestvedaja Rauno Kais.

kalender_2

Kalendri hind on 15 eurot, millele lisandub postikulu juhul, kui kalendrit soovitakse väljaspool Tallinnat. “Pealinnas ja selle läheduses postikulu ei lisandu, kuna siis saame personaalselt kalendri kohale toimetada või siis tuleb klient sellele ise järgi. Juhul, kui teistest linnadest koguneb suurem arv kalendreid, siis saame ka sinna tasuta saata, kuna meil elavad fotograafid ja kaastöötajad üle Eesti,” selgitas Kais. “Et inimesed ei peaks põrsast kotis ostma, on igast kalendri lehest kujundus meie Facebooki lehel www.facebook.com/motorsportee.”

Tellimusi võetakse vastu aadressil kalender@motorsport.ee, tellimusse tuleb kirjutada soovitud kogus, kontakttelefon ja aadress, kuhu kalendrit soovitakse.

Kui aga mõni pilt peaks veebilehel olevates galeriides meeldima, siis saab sellest otse erinevaid trükiseid tellida. Selleks tuleb konkreetsel pildil “Telli” nuppu vajutada ning avanevas Wallprint keskkonnas soovipärane toode välja valida ning juhiseid jälgida.