Mototriali hooaeg algas Valgjärvel

Foto: Krislin Kruus
Foto: Krislin Kruus
Kuigi juba nädal tagasi toimus Soomes, Tervakoskis, Eesti MV I etapp, avati võistlushooaeg Eestis möödunud laupäeval Valgjärvel klubivõistlusega.

Uus koht ja huvitavad rajad kutsusid kohale suure enamuse Eesti trialisõitjatest. Kokku läks rajale 46 võistlejat. Rõõm oli tõdeda, et jälle oli juurde tulnud uusi sõitjaid ning mis kõige tähtsam – paljud neist olid lapsed. See kinnitab, et möödunud sügisest klubi MC Panter poolt käivitatud lastetriali trenn Keilas on end igati õigustanud.

Esimese võistluse rohke osavõtt annab lootust, et alanud hooaeg võib kujuneda sõitjate arvult viimase 10 aasta suurimaks. Puudu oli suur enamus lätlastest ja ka soomlased ei saanud sel korral tulla.

Valgjärve on võistluspaigana uus koht. Radade ehitusel oli palju kasutatud põldudelt koristatud kivihunnikuid, kuid olid ka mõned asulasse ehitatud publikukatsed. Lõuna-Eestile omane maastik erineb suuresti teistest võistluspaikadest. Savine ja kohati väga märg maapind pani sõitjaid proovile uuest küljest.

Kuna võistlusformaat oli klubivõistlus, siis oli ka radade raskusastmeid pisut vähem kui Eesti MV-l.

Laste elektrimootorrataste klassi Green võitis Ats Paavel, 2. oli Uku Jaan Kübarsepp ja 3. Henri Nõu. Klassi Noored võit läks Karl Leisile, 2. koht Ott Holger Rossile ning 3. oli Richard Lindpärg.

Klassis Hobi, mis mõeldud eelkõige alustavatele sõitjatele, võidutses Gunnar Leis, 2. oli Meelis Mangusson ja 3. Kristjan Siilak. Kõige sõitjaterohkema klassi D, milles osales kokku 13 sõitjat, võitis Tarmo Paavel. 2. koha sai Avo Rätsep ja 3. oli Kristjan Kruus. Kui Eesti MV on kõige raskeimaks klassiks B, siis seekord oli selleks pisut lihtsam klass C. Vaid kolme vähem teenitud karistuspunktiga napsas Keity Meieri eest võidu Läti noormees Mikus Hmelnitskis ning 3. oli samuti lätlane Kristaps Kilis.

Võistluste peatoetaja ECO Oil pani kõikide osaliste vahel loosi ahjuga kümblustünni, mille uueks omanikuks sai Henari Nõu.

Järgmine võistlus toimub juba tuleval nädalavahetusel ja siis võitlevad omavahel ainult laste Green klassi sõitjad. Kuna Soomes laste elektritsiklite klassi ei olnud, siis läheb 7. mail Murastes toimuv võistlus neile kirja kui Eesti MV I etapp. 4. ja 5. juunil toimub Tapal Eesti MV II ja III etapp ning IV ja V etapp toimub juuli viimasel nädalavahetusel Vasalemmas.

Täname kõiki harrastajaid, kohtunikke ja hooaja toetajaid!