Neste Harju Rally 2016 võitsid Egon Kaur – Silver Simm

Egon Kaur – Silver Simm. Foto: Rauno Kais
EAL Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp Neste Harju Rally jätkus laupäeval üheksa kiiruskatsega. Ralli võitjatena finišeerisid Egon Kaur – Silver Simm (Mitsubishi Lancer Evo IX), kellele see oli esimeseks ühiseks ralli stardiks. Kaur – Simmile kuulus esikoht ka klassis N4 (EMV2).

„Kokkuvõttes oli väga raske võistlus, sest pinget jagus viimase kilomeetrini. Kui Matsimäel saime juba hea edu, siis järgmisel katsel tegime vea ja sõitsime amordi puruks, kuid õnneks jäi sõita vaid üks lühike katse ja edust piisas, et võita. Esimeseks ralliks koos Silveriga olid päris keerulised katsed sõita, kuid just Kemba ja Matsimäe õnnestusid meil hästi ja sealt me need võiduks vajalikud sekundid enamjaolt saimegi,“ võttis karjääri viienda meistrivõistluste absoluutvõidu võtnud Egon Kaur ralli kokku.

Väga põnevas lõpuheitluses kuulus absoluutarvestuse ja N4 klassi teine koht võistluspaarile nr.2 Rainer Aus – Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo IX), kes edestasid kolmandaks jäänud Roland Murakat – Kalle Adlerit (Mitsubishi Lancer Evo X) vaid 0,4 sekundiga. Teist aastat järjest Harju Rallyl teise koha saanud Aus – Koskinen kaotasid kaheteistkümne kiirukatse järel võitjatele 10,9 ja Murakas – Adler 11,3 sekundiga.
Esikolmikus lõpetanud mehed jagasid täpselt samas järjestuses ära ka Neste Harju Rally punktikatse (SS10 Futura Matsimäe) lisapunktid.

Kaheveoliste kuni 1,6 liitrise mootoriga autode EMV3 arvestuses võitsid ja said absoluutarvestuse kõrge viienda koha Miko-Ove Niinemäe – Martin Valter (Peugeot 208). Klassi teise koha said Gustav Kruuda – Ken Järveoja (Ford Fiesta), kes kaotasid võitjatele 42,6 sekundiga. Meistrivõistluste hooaja teise etapi lõpetasid kolmandana Kenneth Sepp – Tanel Kasesalu (Ford Fiesta R2), kellel kogunes kaotust klassivõitjatele 1.37,6.

Kuni kaheliitrise mootoriga kaheveoliste autode klassis EMV4 viisid Neste Harju Rally´lt võidu koju Mait Madik – Toomas Tauk (Honda Civic Type-R), kelle edu teiseks jäänud Silver Sōmeri – Gert Virve (Opel Astra) ees oli 3.11,0. Klassi kolmandana kaotasid võitjatele 4.46,7 Karl Jalakas – Rando Tark (BMW Compact).

Rahvusliku E-rühma klassis EMV5 (E9), kus sõidetakse 1,6 liitrise mootoriga kaheveoliste masinatega võtsid võidu Gert-Kaupo Kähr – Jan Pantalon (Honda Civic). Viimasel katsel pidid tehniliste probleemide tõttu klassi esikoha loovutama Janar Tänak – Janno Õunpuu (Lada S1600), kes kaotasid võitjatele 12 sekundiga. Klassi kolmandad olid venelased Klim Baikov – Andrey Kleshchev (Lada 2105), kellel kogunes kaotust Kähr – Pantalonile 3.38,5.

Rahvusliku rühma EMV 6 (E11) klassis, kus sõidetakse üle kaheliitrise mootoritega autodega viisid hooaja teiselt meistrivõistluste etapilt võidu koju Madis Vanaselja – Jaanus Hōbemägi (BMW M3). Klassi teise koha said Lembit Soe – Ahto Pihlas (Toyota Starlet), kes küll avapäeva järel näitasid Vanaselja – Hõbemägiga sama üldaega, kuid ralli lõpuks pidid tunnistama BMW sõitjate 49,4 sekundilist paremust. EMV6 arvestuse kolmandad olid soomlased Esa Uski – Matti Hämäläinen (BMW 325i), kes kaotasid klassivõitjatele 2.03,8.

Neljaveoliste rahvusliku klassi EMV7 (E12) autode arvestuses võtsid Neste Harju Rally klassivõidu ja said absoluutarvestuses suurepärase neljanda koha Aiko Aigro – Kermo Kärtmann (Mitsubishi Lancer Evo VI). Võitjatest 53,1 sekundi kaugusele jäid Anre Saks – Rainer Maasik (Mitsubishi Lancer Evo VII). Klassi kolmandad olid Rünno Ubinhain – Carl Terras (Subaru Impreza), kellel kogunes kaotust võitjatele 2.15,2.

Hooaja avavõistluse teinud veoautode EMV8 (E13) arvestuses kuulus võit Taavi Niinemets –Esko Allikale (GAZ 51A). Veokate arvestuse teise koha said 1.18,2 kaotusega Rainer Tuberik – Tauri Taevas (GAZ 51) ning klassi kolmandad olid Kristo Laadre – Andres Lichtfeldt (GAZ 51A LANG), kellel kogunes kaotust võitjatele 3.24,7.

EAL Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad kahe nädala pärast, kui 10.-11.juunini sõidetakse Lyoness Lääne-Eesti Rally.