Neste Oil ja Harju Rally esindajad sõlmisid koostöölepingu

(vasakult) Ivar Kohv ja Janno Hert. Foto: Kert Kruusakivi
(vasakult) Ivar Kohv ja Janno Hert. Foto: Kert Kruusakivi
Möödunud hooajal EAL Eesti autoralli meistrivõistlustel uue rallina sõidetud Harju Rally tõi starti ligi 80 võistluspaari ning kodune rallipublik nägi esmakordselt uut Peugeot 208 T16 R5 võistlusmasinat. Võistlejatele pakuti põnevaid katseid ning publik sai lisaks palavale suveilmale ka põneva rallietenduse. Kuna võistlejate ja publiku tagasiside korraldajatele oli väga positiivne, siis soovitakse tänavu kõike veel paremini teha ning üks suuremaid muutusi võrreldes eelmise aastaga on rallile väga nimeka ja tunnustatud nimisponsori lisandumine.

Kolmapäeval 1.aprillil allkirjastasid Neste Oil ja Harju Rally esindajad koostöölepingu, mis tähendab seda, et 29.-30.mail sõidetav EAL Eesti autoralli meistrivõistluste kolmas etapp kannab nime Neste Oil Harju Rally 2015.

„Harju Rally toimus esimest korda 2014. aastal ja kuna kogemused ning tagasiside olid väga positiivsed ja korraldustiim tugev, otsustasime sel aastal õla alla panna. Võistlusautod kasutavad vaid
tippkvaliteediga kütuseid ja just seda me igapäevaselt pakumegi – Neste Futura kütused on parimad turul. Eesti autosport on kahtlemata tõusuteel, peale on kasvamas uus põlvkond noori ja andekaid sõitjaid. Autoralli on vaatemänguline ja elamusterohke spordiala kus vaid hetkega võib palju muutuda. Lisaks piloodi ja kaardilugeja koostööle ning sõiduoskustele mängib palju rolli ka õnn. Seda põnevust soovimegi koostöös korraldajatega kõigile autospordisõpradele pakkuda.
Ilmselt teab iga vähegi rallihuviline, mida kujutab endast on Neste Oil Rally Soomes. Loodame, et ka Neste Oil Harju Rally’st saab oodatud ja pealtvaatajaterohke spordisündmus,“ sõnas Neste Eesti AS peadirektor Ivar Kohv.

„Aasta 2015 on meile kui korraldajatele ka nagu uus algus. Ei muutu ainult aastanumber meie rallil vaid ka nimi- Neste Oil Harju Rally 2015. Siinkohal tahame anda edasi meie siirad tänusõnad Neste Oli’le, et nad usaldasid meid ja nägid meie silmis seda ambitsiooni ja tahet teha midagi suurt. Neste Oil on väga tunnustatud ja tulevikule mõtlev ettevõte, ning ka meie kui korraldajad oleme sihiks võtnud iga aastaga kasvada. Ilma hea ja tugeva koostööpartnerita on raske mõelda suurelt. Kui sa ei mõtle suurelt, siis sa ei saa ka kunagi suureks. Ning kust ikka meie Tänakud, Kruudad ja Pärnad siis alustavad, kui mitte meie kodustelt rallidelt,“ võttis Harju Rally korraldusmeeskonnaliige Janno Hert uue ja suurepärase koostöö alguse kokku.

Tänavune EAL Eesti autoralli meistrivõistluste kolmas etapp ning hooaja esimene kruusaralli Neste Oil Harju Rally 2015 sõidetakse Harjumaa teedel, 29.-30.mail. Ralli keskus asub Jüris, kus on ka hooldusala. Ralli start ja finiš on Rae vallas, Peetri külas. Ralli esimesel päeval sõidetakse üks publikukatse, mille algus on peale tööpäeva lõppu, et kõik huvilised jõuaks seda vaatama.

Möödunud aastane publikukatse tõi rajaäärde palju pealtvaatajaid ja pakkus põnevust kohe esimestest meetritest: www.youtube.com/watch?v=Vyj3E4Nef3U
Teisel päeval liigub ralli edasi juba pikematele katsetele. Kokku sõidetakse tänavusel Neste Oil Harju Rally´l üheksa kiiruskatset.
Neste Oil Harju Rally on kindlasti sündmus, mida soovitame tulla vaatama kogu perega.

Jüri Tehnopargis asuvas hoolduspargis on võimalus lähedalt uurida võistlusautosid ja rajaääres on võimalus nautida ühte korraliku rallimelu.
Neste Oil Harju Rally 2015 lisainfot saab aadressilt www.harjurally.ee ja www.facebook.com/harjurally.

Neste Oil Harju Rally 2015 ajakava, katsete kaardid jpm leiab võistlusnädalal ilmuva Autolehe vahel olevast pealtvaatajate kavast.