Noor Eesti võidusõitja alistas mitmekordseid maailmameistreid!

Harold Valdma (keskel)
Eestlaste võidukäik spordimaailmas jätkub. Lisaks Ott Tänakule rallis ja Anette Kontraveitile tennises tegi rahvusvahelisel areenil ilma veel üks eestlane.

Läinud nädalavahetusel peeti Riias võimas driftivõistlus, kus olid esmakordselt osalemas oma ala staarid, kolmekordne maailmameister Chris Forsberg ja erinevate sarjade, sealhulgas Jaapani driftis võidusõidumaailmas tuntud „F1“-ga võrdse D1GP ja mitmete muude sarjade mitmekordne meister drifti sünnimaalt Jaapanist- Daigo Saito. Üritus ei olnud kõikidele sõitjatele, vaid sellele osalemiseks tuli saada korraldajalt kutse.

Harold Valdma (vasakul) vs Daigo Saito

Eestlasi oli väljavalitute seas kolm- Harold Valdma, Kristjan Salmre ja Jako Pino. Salmre tehnika kahjuks kvalifikatsioonist edasi jõuda ei lubanud ja Pinole sattus lisaks avariile vastaseks TOP 16-s Valdma, kes tema võistluse sel korral lõpetas. Olla parim eestlane ei olnud Valdmale piisav, nii võitleski ta endale välja tee finaali, kus vastaseks Daigo Saito, üks parimaid ja kogenumaid sõitjaid, kelle vastu sel võistlusel sattuda. Kuid Harold tegi seda. Ta tegi seda nii hästi, et võitles välja esikoha. Kolmandale kohale platseerus kolmekordne Läti meister Janis “Egle” Eglite, kes vaid nädal tagasi võitis Saku Suurhalli juures peetud Baltic Drift Championshipi etapi.

Eesti Drifti Liit õnnitleb veelkord Haroldit suurepärase soorituse eest.

Kes soovib näha kuidas drift päriselus välja näeb ja milliste takistustega meie kangelased rajal rinda peavad pistma, siis järgmine Eesti meistrivõistluste etapp driftis toimub Laitse Rallypargis 14-15. juuli 2017.