Noored krossisõitjad jätkasid karikavõistluseid Kuimetsas

Allar Pent. Foto: Rauno Kais
Kuimetsa krossirajal sõideti Hartwall Jaffa noorte motokrossi karikavõistluste kuues etapp, kus Eesti motokrossi tulevikulootustele olid konkurentsi pakkuma tulnud ka teiste Baltiriikide ja meie idanaabri konkurendid.

50cc klassis oli Kuimetsas omaette klassist Richard Paat (KTM, AYR Racing Team), kes sõitis juba ajasõidus konkurentidest üle 2 sekundi kiiremaid ringiaegu. Paat võitis ka kindlalt mõlemad sõidud Romeo Pikandi (KTM, Viljandi VMK) ees ja nende vahe oli kummaski sõidus üle 25 sekundi. Mõlemas võidukihutamises sai kindla koha Cris-Robin Laul (KTM), kes jäi Pikandist küll kümnekonna sekundi kaugusele, kuid samas edestas veenvalt ülejäänud konkurente.
Sarja liidrina jätkab Pikand, kellel on koos 279 punkti, talle järgneb Kuimetsas sõidud ja kokku neljas olnud Robin Randoja (KTM, KTM Racing Team, 242 p) ning kolmandana Hannes Hanimägi (KTM, Sõmerpalu MK, 201 p), kes oli nüüd viimasel etapil kokku 6.

50cc junior arvestuses võttis etapivõidu avasõidus võidutsenud ja viimases teisena lõpetanud Ruben Lindemann (KTM, Viljandi VMK), kelle järel teise koha sai võidumehe klubikaaslane Kevin Nõgesmaa, tema oli avasõidus neljas ja teises kiireim. Mõlemas sõidus ületas lõpujoone kolmandana Gregor Kuusk (KTM, RedMoto Racing).

Masinaklassis 65cc jätkus eelmistelt etappidelt tuttav duell venelase Ilias Krasnitskiy (KTM) ja Juri Vinogradovi (Narva MK) vahel ning seekord suutis külalisvõistleja ajasõidus kiireima aja teinud Narva poisi mõlemas sõidus vastavalt 8 ja 3 sekundiga alistada. Kummaski sõidus lõpetas kolmandana Mikk Martin Lõhmus (KTM, KTM Racing Team). Sarja üldarvestuses suurendas Krasnitskiy (249 p) oma edumaad Vinogradovi ees nüüd 20 punktile, Lõhmus (207 p) jätkab kindlal kolmandal kohal edestades järgmiseid konkurente juba enam kui 40 punktiga.

85cc esimese sõidu võitis Allar Pent (KTM, Sõmerpalu MK), kellele järgnesid Hans Arvet Tilk (Kawasaki, Märjamaa SK) ja Kenth Lusenberg (KTM, KTM Racing Team). Pent juhtis ka pikka aega teist sõitu, kuid purunenud tagarehv sundis teda tempot alandama ja avasõidus viienda koha saanud Kevin Soe (KTM, Motoklubi K&K) pääses temast mööda ja võitis sõidu. Kolmandana ületas lõpujoone taas Lusenberg. Etapivõidu sai Pent, teine oli Soe ja kolmas Lusenberg. Nii teises sõidus, kui kokku neljanda koha saanud Tilk juhib endiselt sarja ja tal on koos 258 punkti, kuid Soe jääb temast nüüd maha ainult 2 punktiga. Kolmandat kohta hoiab Cristofer Teder (KTM, Aave Spordiklubi, 207 p), tema oli Kuimetsas 8.

Mini MX Open ja Hobi klassi ühissõitudes ei leidunud sarnaselt eelmisele etapile vastast Marthi Lepikule (Bucci Moto, MRC), kes oli juba ajasõidus teistest pea 3 sekundit ringile kiirem ning mõlemast võistlussõidust tuli samuti kindel sõiduvõit Mati Tagapere (Rotek, MRC) ees. Avasõidus sai kolmanda koha Romet Ahi (Pitpro, MRC), kuid teises oli kolmas esimese sõidu neljandana lõpetanud Sasha Võsa (Pitpro, Viljandi VMK), mis andis talle ka kokkuvõttes kolmanda koha. Tagapere suurendas sarjas oma edu ja tema saldos on 166 punkti, Ahi kaotab talle nüüd 20 punktiga, kellest ainult punkti kaugusel on ühe etapi vähem sõitnud Lepik. Samas sõidus osalenud Hobi arvestuses moodustasid esikolmiku Ervin Kuris (Pitpro, Lääne MK), Hans Arvet Tilk (Bucci Moto, Märjamaa SK) ja tänu viimase sõidu kolmandale kohale Meelis Liivrand (Bucci Moto, Pühajõe Motokeskus), kellega sama arvu punkte kogus neljanda koha saanud Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK), kes oli viimases sõidus neljas. Selle klassi teine õrnema soo esindaja Marleen Valdas (Pitpro) oli kokku 9. Karikavõistlustel suurendas Kuris (258 p) veidike vahet ja ta edestab nüüd Tilka 12 punktiga, kolmandana jätkab Karl-Heinrich Niinelo (Pitpro, Tihemetsa MK, 208 p), kes oli Kuimetsas 6. Eelmiselt etapilt seoses õpingutega puudunud Raba (154 p) möödus Valdasest (140 p) ja tõusis ise kuuendale kohale.

Päeva ainsas suures sooloklassis MX Hobi võitis Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, Motoklubi K&K) Henri Mölli (Suzuki, MK Sinilind) ja oma klubikaaslase Andreas Arrase (KTM) ees.

Hartwall Jaffa karikavõistlused jätkuvad nüüd 19. juulil Türi külje asuval Kihli krossirajal.