Noored krossisõitjad jätkasid karikavõistluseid Türil

Andreas Hiiemägi. Foto: Rauno Kais
Kihli krossirajal sõideti eile sealse motokrossi nädalavahetuse teine võistlus, kus võtsid omavahel mõõtu noored krossisõitjad ja seda Hartwall Jaffa noorte motokrossi karikavõistluste seitsmenda etapi raames. Lisaks toimus samas ka Mini MX karikavõistluste järjekordne etapp.

50cc klassis võitis mõlemad sõidud kindlalt sarja liider Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK), kes näitas juba kvalifikatsioonis konkurentidest 4 sekundit kiiremaid ringiaegu. Kahe sõidu kokkuvõttes sai teise koha Läti poiss Rolands Bogdanovičs (KTM), kes oli avasõidus kolmas, kuid viimases Pikandi järel teine. Esimese sõidu teisena lõpetanud, kuid teises kolmandaks jäänud Cris Robin Laul (KTM, KTM Racing Team) oli kokku kolmas.
Pikand suurendas sarjas oma edu ja tal on tabelis 329 punkti, teisena jätkab Kihlis neljanda koha saanud Robin Randoja (276 p) ja kolmandana Hannes Hanimägi (KTM, Sõmerpalu MK, 201 p), kes oli Kihlis 6.

50cc junior arvestuses võitis mõlemad sõidud eelmisel etapil teise koha saanud Kevin Nõgesmaa (KTM, Viljandi VMK), kellele järgnes kummaski võiduajamises Gregor Kuusk (KTM, RedMoto Racing). Kahe sõidu kokkuvõttes saavutas 20 osaleja seas kolmanda koha sõidud kolmanda ja neljandana lõpetanud vapper Läti tüdruk Evelina Galeja (KTM).

Tsiklitel 65cc ei leidunud vastast eelmisel nädalal Lätis toimunud EM-finaalis osalenud Martin Michelisele (KTM, RedMoto Racing), kelle kiirem ringiaeg oli ajasõidus teise koha saanud Juri Vinogradovi (Narva MK) omast 5,5 sekundit nobedam. Michelis ei andnud mõlemas sõidus samuti oma konkurentidele erilist sõnaõigust ja võitis need Vinogradovi ees. Kahe sõidu tulemusena saavutas kolmanda koha sõitudes 4. ja 3. koha saanud Mikk Martin Lõhmus (KTM, KTM Racing Team). Karikavõistluste liider on endiselt Kihlis neljanda koha saanud venelane Ilias Krasnitskiy (KTM), kellel on koos 283 punkti, Vinogradov vähendas vahet ja jääb idanaabrist maha 10 punktiga ning kolmas on Lõhmus (245 p).

85cc klassis võitis mõlemad sõidud Andreas Hiiemägi (Husqvarna, Kose AMK), kellele järgnesid mõlemas sõidus Meico Vettik (Kawasaki, Mägi Racing) ja Egert Pihlak (KTM, Motoextreme). Kusjuures kõigi kolme jaoks oli Türi etapp alles esimeseks võistluseks antud sarjas. Hartwall Jaffa karikavõistlustel tõusis liidriks Kevin Soe (KTM, Motoklubi K&K), kes sai Kihlis kokkuvõttes 6. koha. Teiseks langes selle etapi vahele jätnud Hans Arvet Tilk (Kawasaki, Märjamaa SK) ja kolmandaks kerkis Alex-Allar Rebane (KTM, Pärm Racing Team), tema oli Kihlis 5.

Quad 200 ja 100 ühissõitudes võidutses Patric Kurvits (Honda, Kagu MK), kes edestas mõlemas sõidus kindlalt samuti Hondadel võistlevaid Pärnu motoklubi sõitjaid Joosep Eesmäed ja Cris Sten Kuttit. Kurvits oli parim ka Quad 200 arvestuses, kus talle järgnes Siim Saat (Yamaha, Saaremoto), Eesmäe võitis aga Quad 100 klassis Kutti ja Martten Tintso (Honda, Äksi MK) ees. Kuna Quad 200 osalejaid oli vähe, siis nende tulemused karikasarja kirja ei läinud. Quad 100 klassis suurendas Eesmäe oma edumaad veelgi ja tal on saldos 214 punkti, Tintso (168 p) jätkab teisena ning kolmadana Mihkel Salujõe (Honda, Motoklubi K&K, 138 p), tema oli Kihli etapil enda klassis 4.

Kõige väiksemate Quad 50 ja Quad 50 junior klasside esimese sõidu võitis Quad 50 klassi ainus osaleja Tanel Põdra (Apex, Pärnu MC), kellele järgnesid Kristjan Värton (Apex, MX Racing Team) ja Sander Oinus (Apex, Motoklubi K&K). Teises sõidus võitis aga Värton Oinuse ja Kaur Musta (Apex, Motobox RT) ees. Quad 50 ainus ja esimene oli seega Põdra, Junior arvestuses moodustasid aga esikolmiku Värton, Oinus ja Must. Juuniorite karikavõistluseid juhib Värton (192 p), Oinus kaotab talle teisena kümne punktiga. Kolmandal kohal asub Karl Koho (146 p), tema oli Kihlis kokkuvõttes 4.

Mini MX Open ja Mini MX Hobby võidukihutamised võitis kindlalt Marthi Lepik (Bucci Moto, MRC), kellele järgnesid kummaski sõidus tema klubikaaslased ajasõidu kiireim Mati Tagapere (Rotek) ja Marthi isa Marko (Rotek), kes oli pikka aega vigastuse tõttu rajalt eemal. Tagapere on endiselt Mini MX Open klassi karikavõistluste liider ja tal on peale Kihli etappi 210 punkti, Marthi Lepik vähendas küll veidi vahet, kuid ta jääb liidrist veel siiski 15 punkti kaugusele. Tabelis on kolmandal real Romet Ahi (Pitpro, MRC, 177 p), kes oli Kihlis kahe sõidu kokkuvõttes 5.
Mini MX Hobby arvestuses sõitsid Türil end kolme hulka Meelis Liivrand (Bucci Moto, Pühajõe motokeskus), Peeter Tamm (Kawasaki, MRC) ja Kris Koppe (Pitpro, Märjamaa spordiklubi). Selle klassi ainus kaunima soo esindaja Marleen Valdas (Pitpro) oli 13 osaleja hulgas 7. Karikasarja kindel liider on endiselt Ervin Kuris (Pitpro, Lääne MK, 274 p), kes lõpetas Kihlis ainult esimese sõidu ja oli kokkuvõttes 13. Talle järgnevad Türilt puudunud Hans Arvet Tilk (Bucci Moto, Märjamaa SK, 246 p) ja Karl-Heinrich Niinelo (Pitpro, Tihemetsa MK, 238 p), kes oli Kihlis kokku 6. Valdas asub 168 punktiga kuuendal kohal.

Hartwall Jaffa noorte motokrossi karikavõistluste kaheksas etapp sõidetakse 1. augustil Keilas Tuula krossirajal.