“Noored roolis 2015” – ZEBRA CUPi hooaega alustati osalejate rekordiga

Foto: Mari Kirss
Foto: Mari Kirss
Möödunud laupäeval sõideti Tartu külje all, Räniküla tehnopargis selle aasta esimene “Noored roolis 2015” – ZEBRA CUP etapp. Kolmandat hooaega alustanud sari sai võimsa stardi, kui kokku osales 45 last neljas erinevas arvestusklassis. Nagu ka varasematel aastatel, on identsete Renault Twingo tänavaautodega sõidetavas sarjas juhendajateks ja õpetajateks aktiivsed autosportlased. 2015. aasta avaetapil jagasid nõuandeid rallisõitjad Sander Pärn, Raul Jeets, Maila Vaher ja rallikrossisõitja Gert Ilves.

Arvestusklasse on “Noored roolis 2015” – ZEBRA CUP sarjas neli ja avaetapi tulemused jagunesid järgnevalt: 8.-12. aastaste tüdrukute arvestuses võitis Krisette Sander, teiseks tuli Cätriin Pikkat ja kolmandaks Catherine Kaasan. 8.-12. aastaste poiste arvestuses näitas kõige kindlamat sõitu Henri Helü, kellele järgnesid Mattias Vahtel ja Jaagup Maidla.

13.-15. aastaste tüdrukute arvestus võitis Maris Niilus, kes edestas Elis Jõelaidu ja Mariliis Vakki. 13.-15. aastaste poiste arvestusklassi oli kõige kiirem Robin Märk, talle järgnesid Sedrik Suurmets ja Germo Mets.

“Noored roolis 2015” – ZEBRA CUP fotod: https://picasaweb.google.com/109974281476537310310/NooredRoolis2015ZebraCupIEtappTartus25012015#

Kokku on kavas tänavu sõita kuus etappi ja tingituna ilmaoludest antakse peagi teada info uue etapi toimumise aja ja koha kohta. Loodetavasti jätkub ilusat talveilma kauemaks ning järgmine etapp toimub Rannaküla jääraja keskuses. Lisainfo: www.autosport.ee/zebra-cup-noored-roolis-2014-0 ja www.facebook.com/ZEBRACUP.

“Noored roolis 2015” – ZEBRA CUP on autokool ZEBRA, Tartu linna, Rannaküla jäärajakeskuse ja EAL rallikrossi komitee (ERK) poolt ellu kutsutud koostööprojekt, õpetamaks noori poisse ja tüdrukuid varakult autoga targalt ja ohutult sõitma nii talvel jäärajal kui suvel asfaldil.

Kogemused saadakse harjutades ja omavahel võisteldes. Võistlussari koosneb jääraja etappidest talvel ning asfaldil ja kruusal sõidetavatest etappidest suvel. Sõidetakse standardsete Renault Twingo´ga, mis antakse võistlejaile korraldaja poolt. Sarja võitjaid ootab hinnaline üllatusauhind, kõigile osalejate vahel loositakse välja loosiauhindu.