Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid Sardiinias karjääri esimese MM-ralli!

Ott Tänak ja Martin Järveoja Sardiinias. Foto: @World
Sardiinia MM-ralli jätkus pühapäeval nelja kiiruskatsega ning ees ootas 42,02 katsekilomeetrit. Ralli võitjatena finišeerisid Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WRC´17), kellele see oli karjääri esimeseks MM-võiduks.

Tänak – Järveojale järgnesid Toyota sõitjad Jari-Matti Latvala – Miika Anttila, kes jäid eestlasest 19. kiiruskatse kokkuvõttes 12,3 sekundi kaugusele. Kolmanda koha said Hyundai sõitjad Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul, kes jäid Fordi sõitjatest maha minuti ja 7,7 sekundiga.

Tänakule oli see karjääri 73. ja Järveojale 42. MM-ralliks. Otile on Sardiinia olnud õnnelikuks kohaks, sest 2011. teenis ta seal oma karjääri esimese SWRC klassivõidu ning aasta hiljem WRC arvestuse esimese poodiumikoha, kui lõpetas ralli koos Kuldar Sikuga kolmandal kohal.

„Emotsioonid on laes ja seda on näha ka sellest, kui palju ma olen saanud õnnitluskõnesid ja -sõnumeid. See on väga suur võit ja tema pöidlahoidjad ootasid seda väga. Küsimus oli selles, et millal, sest see oli meile kõigile selge, et see juhtub. Ja kui paljud tahavad öelda, et nüüd lõpuks oli Otil õnne, siis ma ütleks hoopis, et pigem oli tal eelnevalt olnud väga palju ebaõnne ja nüüd läks nii nagu minema pidi,“ sõnas Oti üks suurimaid fänne ja toetajaid Oleg Gross emotsionaalse Sardiinia ralli järgselt.

„Ma olen poiste üle uhke, väga uhke! Palju tööd on tehtud ja ma ei kahelnud kunagi, et see hetk kätte jõuab. Ott ja Martin on näidanud ennast sellel hooajal selgete kandidaatidena rallivõitudele ja nüüd on esimene käes. Ma soovin tunnustada ka Oleg Grossi, kes on uskunud kogu aeg Otti ja see on olnud väga oluline tugi igas mõttes. Järgmist võitu, olen kindel, ei pea kaua ootama,“ rõõmustas Tänaku ja Järveoja rallivõidu üle Eesti Autospordi Liidu president, Ari Vatanen.

Eestlane võitis viimati autoralli MM-etapi ligi 13.aastat tagasi, kui 2004. aasta 31.oktoobril seisid Kataloonia ralli poodiumi esikohal Markko Märtin ja Michael Park (Ford Focus RS WRC).

Eestlastele on see autoralli MM-ajaloo kuuendaks MM-etapivõiduks, millega hoitakse rekorditeraamatus rahvuste arvestuse kümnendat kohta.

Palju, palju õnne Eesti Autospordi Liidu ja Eesti rallifännide poolt Otile ja Martinile ning nende peredele ja kogu M-Sport meeskonnale!

Kindlasti ei saa õnnitlemata jätta ka Kuldar Sikku ja Raigo Mõlderit, kellel mõlemal oma suur panus Oti karjääri esimesse võitu!