Ott Tänak ja Raigo Mõlder lõpetasid Rootsi MM-ralli teise päeva neljandal kohal

a640Ott Tänaku ja Raigo Mõlderi (Ford Fiesta RS WRC) Rootsi MM-ralli teine päev möödus ülimalt positiivselt, kui ralli seitsmenda katse lõppedes, mis tähistas ka ralli teise päeva lõppu, olid eestlased absoluutarvestuse neljandal kohal. Kirja läks ka üks katsevõit ja erinevatel katsetel kohad esikolmikus. Kaotust liidritele Sebastien Ogierile ja Julien Ingrassiale (Volkswagen Polo R WRC) oli päeva lõppedes 14,8 sekundit.

Päeva alustasid Ott ja Raigo kohe katse teise ajaga, 2,6 sekundi võrra ettepoole jäi 7,03 kilomeetrisel katsel vaid valitsev maailmameister Ogier. Järgmisel kahel katsel näitasid Ott ja Raigo neljandat aega ja ralli viiendal katsel saadi kirja katsevõit, edestades 7,16 kilomeetrisel katsel poole sekundiga Thierry Neuville’i ja Nicolas Gilsoul’i (Hyndai i20 WRC). Katsevõiduga tõusid eestlased kolmandale kohale, mööda Jari-Matti Latvalast ja Miika Anttilast (Volkswagen Polo R WRC). Päeva eelviimasel katsel oldi kaheksandad ja viimasel katsel oli põhjust mehi taas katse TOP3 seltskonnast otsida, kui sõideti välja katse kolmas aeg.

“Tänase päevaga saab väga rahule jääda, kõik sujus ja suutsime kõik katsed ühes tempos liikuda. Ühel katsel, kus rehv oli juba üsna läbi, andsime pisut järgi. Liigseid riske ei võtnud, täna klappis kõik esimesest katsest peale ja tunne oli suurepärane. Päeva teises pooles oli väike eesmärk hoida Hirvonen ja Ostberg selja taga, et saada teiseks päevaks hea stardikoht. Katsevõit lisas samuti positiivset emotsiooni. Anname endale siiski aru, et meelde tuletada ja õppida on veel küllaga, just kiiretes kohtades pole veel seda 100% kindlust, kuid tunne läheb selles osas iga katsega kindlamaks. Rehvidega saime täna hästi hakkama, need ei kulunud nii palju, kui arvasime ja see on samuti väga hea. Homme läheme rajale sama plaaniga mis täna, hoida ühtlast tempot ja areneda taas edasi. Homsed katsed on samad, mida kasutati ka eelmisel aastal ja eks need ole paljudel sõitjatel üsna peas,” võttis Ott Tänak Rootsi MM-ralli teise päeva kokku.

Rootsi MM-ralli liidrid on peale avapäeva Ogier ja Ingrassia, teised nende tiimikaaslased Andreas Mikkelsen ning Mikko Markkula (+5,8 s) ja kolmandal kohal kolmas Volkswageni meeskond Jari-Matti Latvala ning Miika Anttila (+12,2 s). Tänak ja Mõlder kaotavad liidritele 14,8 sekundit.

Reedel sõidetakse Rootsi MM-rallil kokku üheksa kiiruskatset kogupikkusega 117,46 kilomeetrit.