Ott Tänak ja Raigo Mõlder stardivad Silveston 48.Saaremaa rallil

Ott Tänak. Foto: Toomas Sepp
Ott Tänak. Foto: Toomas Sepp
Oktoobri kuu teisel nädalavahetusel, 9-10.oktoobril, sõidetakse Eesti autoralli ja Juunioride meistrivõistluste viimane etapp Silveston Saaremaa ralli. Järjekorras 48. Saaremaa rallile registreerimine on täies hoos ning juba kirjas olevale 64. võistluspaarile lisandus täna kõigi saarlaste ja Eesti rallifännide suureks rõõmuks võistluspaar Ott Tänak – Raigo Mõlder.

Tänavu MM-rallidel M-Sport World Rally Team värve esindavate eestlaste jaoks on see küll koduralli, kuid tuttavatele katsetele asutakse uues võistlusklassis ja uuel masinal.

2008. aasta Saaremaa ralli üldvõitjad stardivad rallile E10 klassi tagaveolisel Toyota Starletil.

„Idee tagaveolise autoga sõitmise vastu tekkis meil tegelikult üheskoos Saaremaa toetajatega. Ma pole ise kunagi tagaveolise autoga sõitnud ja samas mina ja Raigo oleme alati Saaremaa rallit nautinud, et mõtlesimegi midagi teistmoodi teha, et saaksime lihtsalt nautida nädalavahetust kodustes metsades. Loodame võimalikult kiirelt uued võtted selgeks saada ja nautida küljeakna vaadet,“ sõnas Ott Tänak enne eesootavat Saaremaa rallit.

48. Silveston Saaremaa ralli start antakse traditsiooniliselt Kuressaare keskväljakul, kui reedel, 9. oktoobril, kell 18.00 sõidab esimene auto stardipoodiumile. Reedel sõidetakse kolm katset, nende hulgas ka Kuressaare linnakatse. Laupäeval, 10. oktoobril, sõidetakse Silveston Saaremaa rallil seitse kiiruskatse, teiste hulgas ka Saaremaa klassikud Kaugatoma ja Undva. Ühtekokku läbitakse kahe päeva jooksul 111,45 katsekilomeetrit.