Ott Tänak ja Raigo Mõlder tõusid Argentina ralli viimase päevaga WRC 2 punktikohale

Ott Tänak - Raigo Mõlder. Foto: Andre Lavadinho/@tWorld
Ott Tänak – Raigo Mõlder. Foto: Andre Lavadinho/@tWorld
Pühapäeval jätkus Argentina MM-ralli nelja kiiruskatsega, kui kahel korral läbiti Argentina klassikud, Mina Clavero ja El Condor’i katsed. WRC 2 arvestuses sõitvad Ott Tänak ja Raigo Mõlder olid peale laupäevast katkise vedrustuse tõttu katkestamist taas rajal. Drive DMACK meeskonna Ford Fiesta R5 autoga sõitvad Tänak ja Mõlder suutsid ralli viimase päevaga, mis sõideti väga keerulistes oludes, tõusta WRC 2 punktikohale, kui nad lõpetasid selle klassi kaheksandal kohal.

El Condor katse viis Argentina ralli sõitjad selle võistluse kõrgeimasse punkti, kui tõusti 2138 meetri kõrgusele merepinnast. Päeva märksõnadeks olid udu ja rasked ning kohati mudased teeolud. Ott Tänak ja Raigo Mõlder said nendes oludes korralikult hakkama, kui võitsid kolm esimest katset korraliku eduga WRC 2 konkurentide ees. Ralli viimasel, El Condor katse teisel läbimisel olid eestlased teised ja WRC 2 arvestuse Argentina ralli kokkuvõttes tõusid nad 15. kohalt kaheksandaks ja teenisid neli punkti.

„Tänane päev oli väga keeruline, kõik katsed olid väga udused või siis pilvede sees ja teeolud olid väga halvad. Lisaks oli El Condor väga mudane, mis tegi seal sõitmise kohati väga keeruliseks. Ralli kokkuvõtteks peab kahjuks ütlema, et sõitsime kaugele, kuid sõita saime siin väga vähe. Rallit jäigi mõjutama esimese päeva avarii, mehaanikud tegid küll väga hea töö, kuid paar polti, mis lahti tulid ja murdusid, rikkusid meie teise päeva,“ võttis Tänak Argentina ralli kokku.

WRC 2 arvestuses said Argentina ralli võidu Nasser Al-Attiyah ja Giovanni Bernacchini (Ford Fiesta RRC) ja ralli üldvõit läks Jari-Matti Latvalale ning Miika Anttilale (Volkswagen Polo R WRC).

Ott Tänaku ja Raigo Mõlderi järgmine start autoralli MM-sarjas on järgmisel etapil, Sardiinia rallil, mis sõidetakse 5.-8. juunil. Sardiinias starditakse Ford Fiesta R5 autoga asutakse püüdma järjekordseid WRC 2 klassi punkte.