Ott Tänak valiti Eesti aasta meessportlaseks

Ott Tänak. Foto: Aurelia Minev/ERR
Sporditähtede Galal nimetati Eesti aasta meessportlaseks rallipiloot Ott Tänak, kes teenis MM-sarja üldarvestuses kolmanda koha ning võitis ka etapid Itaalias ja Saksamaal. Ott Tänak – Martin Järveoja kandideerisid ka Eesti parima võistkonna kategoorias, kuid jäid seal teiseks.

Tänakule järgnesid vehkleja Nikolai Novosjolov, kergejõustiklane Janek Õiglane, maadleja Heiki Nabi, jalgpallur Ragnar Klavan, võrkpallur Robert Täht ja veemotosportlane Rasmus Haugasmägi.

Eesti aasta naissportlaseks nimetati MM-il individuaalselt pronksi ja võistkondlikult kulla teeninud epeevehkleja Julia Beljajeva, kes tuli individuaalselt pronksile ka EM-turniiril.

Eesti aasta võistkonnaks maailmameistriteks kroonitud epeenaiskond koosseisus Julia Beljajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu ja Kristina Kuusk. Epeenaiskonnale järgnesid MM-sarjas pronksile tulnud ralliekipaaž Ott Tänak – Martin Järveoja ja MM-ilt samuti pronksi teeninud sõudmise paarisaeruline neljapaat (Kaur Kuslap, Allar Raja, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo).

Aasta noorsportlaseks valiti teist aastat järjest Kelly Sildaru ja Eesti aasta treeneriks valiti võrkpallikoondise juhendaja Gheorghe Cretu, kes tüüris meeskonda edukalt suvistel turniiridel.

Allikas: ERR