Ott Tänakule ja Raigo Mõlderile Rootsi MM-ralli viies koht

Tänak_SWE_Day4_Timo_AnisTäna lõppes keerulistes oludes sõidetud Rootsi MM-ralli, mis oli Ott Tänakule peale aastast pausi tagasitulekuks WRC sarja. Koos kaardilugeja Raigo Mõlderiga, kellele oli see teiseks WRC ralliks (esimene 2009 Soomes N4 klassi autoga Georg Grossi kaardilugejana) saavutati M-Sport meeskonna Ford Fiesta RS WRC masinaga väga korralik viies koht absoluutarvestuses ja nende nimele jäi ka üks katsevõit. Ralli läbiti ilma suuremate probleemideta ja iga katsekilomeeter tõi meestele juurde enesekindlust ja selle tulemuse pealt on hea edasi minna.

Viimasel päeval sõideti kokku kaheksa kiiruskatset, millest üks ära jäi, kuna eelmise katse edasilükkumine lõi ralli ajagraafiku sassi ja oleks edasi lükanud üle maailma erinevatesse riikidesse edastatavat otseülekannet ralli viimaselt katselt, mis oli ka Power Stage ehk punktikatse (katse esimesed kolm saavad MM-sarja üldtabelisse vastavalt 3,2,1 lisapunkti).

Ott Tänak ja Raigo Mõlder hoidsid ralli viimasel päeval kindlalt oma viiendat kohta. Ralli võitnud Jari-Matti Latvalale – Miika Anttilale (Volkswagen Polo R WRC) jäi kaotust kolm minutit. Edu nende järel kuuendal kohal lõpetanud valitsevate maailmameistrite Sebastien Ogieri ja Julien Ingrassiam (Volkswagen Polo R WRC) ees jäi pooleteise minuti peale.

„Tänane päev oli ikka väga hull. Hommikustel katsetel oli lörts ja katsetel ei olnud korralikku pidamist. Auto oli kord alajuhitav ja siis ülejuhitav ja tegime ühe spinni ka. Päeva teises pooles oli kruus väljas ja pidamine vähe parem. Läksime rajale eesmärgiga auto finišisse tuua ja saime sellega hakkama. Ralli kokkuvõttes on see minu jaoks supertulemus, saime enda jaoks väga palju positiivset tagasisidet. Raigole oli see esimene start MM-sarjas WRC autoga suures meeskonnas ja tema jaoks oli sisuliselt kõik uus. Kuigi kohati oli päris raske, tegi Raigo selle ralliga suure sammu edasi. Tööd on aga palju teha ja kergemaks asjad kindlasti ei lähe. Minu jaoks on kõige olulisem see, et ta ise on väga motiveeritud ja tahab saavutada tulemust. See ralli pidi näitama, kas meist saab asja või ei saa. Täna võin julgelt öelda, et saab küll,“ võttis Ott Tänak Rootsi ralli kokku.

Jari-Matti Latvala järel lõpetasid Rootsi MM-ralli teisel kohal Andreas Mikkelsen – Mikko Markkula (Volkswagen Polo R WRC), kaotust võitjatele 53,6 sekundit. Poodiumi madalamale astmele jõudsid Mads Ostberg ja Jonas Andersson (Citroen DS3 WRC), kaotust võitjatele 59,5 sekundit. Tänaku ette mahtus veel meeskond Mikko Hirvonen – Jarmo Lehtinen (Ford Fiesta RS WRC), nende edu Tänaku ees oli ralli lõppedes 33,6 sekundit. Power Stage võit läks Ostbergile Latvala ja Hirvoneni ees.

Ott Tänak ja Raigo Mõlder annavad edasi ka oma õnnitlused Karl Kruudale ning Martin Järveojale, kes viimasel katsel tõusid WRC2 klassi liidriteks ja võitsid ralli selles arvestuses.

Ott Tänaku ja Raigo Mõlderi järgmine start on 6.-9. märtsil sõidetav Mehhiko ralli, kus starditakse Drive Dmack meeskonna ridades Ford Fiesta R5 autoga ja asutakse jahtima esimesi WRC2 sarja punkte.