Päikesepaiste ja rehvisuits – Tartus avati kiirendushooaeg!

Foto: EDRA
Foto: EDRA
Eile sai Tartus koostöös Politsei ja Maanteametiga avapaugu Eesti Kiirenduse Karikasari, kus joonele pandi suur hulk ägedaid sõitjaid ning autosid ja seda põnevat rehvivilistamist oli väisama tulnud korralik rahvahulk.

„Rahvas nautis suurepärast suveilma, müra ning rehvivilistamist ja tore on tõdeda, et suurt huvi tunti lisaks ülipõnevale võidukiirendamisele ka Maanteeameti poolt tutvustatavate liiklusohutusalaste atribuutide vastu,“ kirjeldab Kaarel Oras Estonian Drag Racing Associationist (EDRA), mis kogu ürituse püsti pani.

Ka elektriautod kiirendavad!

Käesoleva hooaja esimesest etapist võttis osa enam kui 30 võistlejat. Nende hulgast paistis silma üks sõiduk, milletaolist kiirendusvõistlustel ehk näha ei oskaks oodatagi – elektriauto. „Täpsemalt öeldes oli tegu lausa elektritaksoga, mis tõestas rajal, et kliendid suudab ta kohe kindlasti päris kiiresti sihtpunkti toimetada,“ muigab Oras.

Lõppkokkuvõttes jäid võistlusega väga rahule nii võistlejad, pealtvaatajad kui ka korraldajad. Viimatinimetatutel pole aega kaua puhata, sest juba vähem kui kuu pärast, juuli alguses, leiab aset järgmine etapp.

„Sellele saab kaasa elama tulla Haapsalu lähedale vanale Kiltsi lennuväljale, kus säärased sündmused juba traditsiooniks saanud,“ kutsub Kaarel Oras kõiki autospordi huvilisi võistlustele, mille raames toimub ka Euroopa Kiirendusvõistluste etapp.

Esimese etapi tulemused:

J/BR
Marcel David Tõeleid

Street A
I Veiko Oras
II Ketlin Semidotski

Street B
I Ivo Taavel
II Ats Juurikas

Super Street
I Kaido Reisser
II Ivo Soldan

SET/PET
I Georg Noor
II Ago Kravets