Paikuse enduro esimesel päeval oli kiireim Elary Talu

Elary Talu. Foto: Helen Urbanik

Paikuse enduro esimese võistluspäeva võitis üldarvestuses Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK) ajaga 37.20,8 minutit.

Paikuse endurol on kõik justkui nii nagu juba aastaid, ent ometi leidub kõigile midagi uut ja üllatavat. Sõitjad olid tänaseks päevaks ette valmistatud rajaga rahul juba peale läbijalutamist ja enne startiminekut. “Pikad sirged, mõnusad kurvid, kus kallutada,” kirjeldas Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing) põllule rajatud krossikatset. “Metsas on endurokatsel rada ATV taha kinnitatud rehvidega siledaks tõmmatud – superluks!” Sel aastal oli ülesõidul taaskord sees ka pealtvaatajate lemmik, niinimetatud lasketiiru osa ehk raske turbalõik, mis on praktiliselt põhjatu pinnas enese kinnikaevamiseks ja kus augud iga ringiga üha mudasemaks läksid.

Täna üldarvestuses ja klassis E 3 kiireim olnud Elary Talu jäi päevaga rahule, kui viimase endurokatse kukkumine välja arvata. E 2 klassi võitja Priit Biene kaotas Talule 8,2 sekundiga, olles just krossikatsetel aeglasem ja enduros kiirem. “Täna rajal sai kinnitust see, mida enne starti arvasin: metsas ma oskan sõita, aga põllul krossikatset mitte,” kinnitas ka sõitja ise.

Priit Biene: “Homme pean Elarylt kuidagi ligi 10 sekundit tagasi võitma. Minu selle aasta eesmärk on võita Toivo Nikopensiuse rändkarikas, mille saab hooaja üldarvestuse kiireim sõitja ja hetkel on Elary minust nii palju ees.”

E 1 klassi võitis kiire Soome noormees Janne Ihalainen (KTM), samas klassis jäi teiseks Andres Kukk (KTM, RedMoto Racing). “Võtsin veidi rahulikumalt, ei kukkunud ja sõiduga olen rahul,” ütles Kukk. “See, et kiire soomlane ees oli, on loogiline, ta sõidab Soomes A-klassi eesotsas.”

Klassis E 40+ võttis esikoha päeva jooksul oma tulemust märgatavalt parandanud Antti Laine, Saaremaal elav soomlane, kes on Enduro GP Estonia rajameister ja osales Paikuse endurol esimest korda. Esimene eestlane selles klassis oli täna viienda aja sõitnud Rene Jerbach (Husqvarna, RedMoto Racing). “Olin oma klassi esimestest ainus, kes sõitis kasutatud rehviga, aga tundsin, et liivas läks sellega ikka raskeks,” rääkis Jerbach. “Aga olen rahul, praegu keskendun rohkem hard endurodele, ei ole enduro trennigi teinud ja tulin siia lihtsalt sõpradega kaasa sõitma.”

Tänased klasside võitjad: E 1 Janne Ihalainen (KTM); E 2 Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing); E 3 Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK); E 40+ Antti Laine (KTM); E Juunior 16+ Kristian Aatsinki (Beta, Soome); Hobi 4 T Toomas Palmissaar (KTM, Pärnu Motoclub); Hobi 2 T Timo Hermlin (Husqvarna, Sõmerpalu MK); V 50+ Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK); E Women Hanna Anton (Husqvarna, Sõmerpalu MK); V 60+ Pekka Sointula (KTM, Soome); Algajad 4T Arturs Semjonovs (KTM, Läti); Algajad 2T Rene Šapran (Gas Gas, Motosordiklubi GasGas); Kärnataja 4T Martin Tammetalu (Husqvana); Kärnataja 2T Ain Musting (KTM, RedMoto Racing).

Homme antakse Paikusel esimese mootorratta start kell 9:30. Kõik klassid välja arvatud V 60+ sõidavad teisel päeval 2 ringi.