Paikusel selgusid kestvuskrossi Euroopa karikavõitjad

Foto: Rauno Kais

Lõppenud nädalavahetusel sõideti Paikusel kestvuskrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste viimane etapp, mis oli ühtlasi ka Euroopa karikavõistluste finaaletapiks.

Sooloklasside kaks tundi kestnud sõitu valitsesid Soome sõitjad ning võidukihutamise võitis lõpuks enamus sõidust liidrina sõitnud Roni Salin, kes edestas kaasmaalast noort Pyry Juupaluomat (mõlemad Husqvarna) 2 ja poole minutiga. Eestlaste parimana sai kolmanda koha stabiilset sõitu näidanud Tanel Rauk (Kawasaki, Jõhvi MK).
Klasside arvestuses võitis Salin E-2’s, kus talle järgnesid Rauk ja Timmo Mõts (Husqvarna, Sõmerpalu MK). E-1 parim oli Pyry Juupaluoma vend Peetu ja Marek Künnapase (Husqvarna, Pärn MC) ees. Enduro klassis läks võit Leetu Raimondas Machrovile (KTM), teiseks tuli seal Riho Keerme (KTM, Jõhvi MK) ja kolmandaks leedulane Jurgis Zukas (Husqvarna).
Veteran 40+ arvestuses võtsid kaksikvõidu lätlasted Einar Vinters ja Janis Rasmanis (mõl KTM) ning kolmanda koha sai Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, MK K&K). Seeniorid 50+ parim oli Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK), teiseks sõitis end leedukas Danielius Žoštautas ja kolmandaks lätlane Peteris Sliede (mõl KTM). Naiste klassis läks võit Soome Janette Mielonenile, kellele järgnesid Kadri Ehamäe (RedMoto Racing) ja Agnes Võsanurm (kõik Husqvarna, Kagu MK). Risto Ild (Yamaha, Pärnu MC) võitis Hobi C klassis, teiseks sõitis end seal Rauno Voldek (Honda, Jõhvi MK) ja kolmandaks Reiko Burket (Husqvarna, Pärnu MC). Hobi C klassi esikolmiku moodustasid aga Rauno Saia (Yamaha, Pärnu MC), Rait Viiart (Honda, Kohila Motospordi Klubi) ja Kevin Mõts (Kawasaki, Sõmerpalu MK). Hobi D kaks esimest olid Pärnu motoklubi sõitjad Mattias Graumann (Husqvarna) ja Raido Kiisk (Yamaha) ning kolmas koht kuulus Raido Rekandile (Yamaha, Kagu MK).

Euroopa karikavõitjaks tuli Seenior klassis Roni Salin Peetu Juupaluoma ja venelase Dmitry Parshini (KTM) ees. Veteran arvestuses läks kolmikvõit Soome, kus parimaks osutus Mika Karma (Husqvarna) Sami Kärkkäineni (KTM) ja Antti Mankineni (Huqvarna) ees. Junior klassis võitis Pyry Juupaluoma, teiseks tuli rootslane Adan Andersson (KTM) ja kolmandaks Jarmo Lehiste (Yamaha). Naiste arvestuses oli aga parim Janette Mielonen kaasmaalase Sanna Kärkkäineni (KTM) ja Kadri Ehamäe ees.

Kevin Saar. Foto: Rauno Kais

Quadide ja ATVde ühise võidukihutamise võitis viimase kolme aasta Quadide motokrossi Euroopa meister Kevin Saar (Husqvarna, Pärnu MC). Sõidu algus ei läinud tal aga teps kõige paremini, kui ta ei saanud kohe masinat käima ning peagi lõhkus ta käiguvahetushoova, mida pidi liidrikohalt boksi vahetama minema. Sõidu alguses ja hiljem veidi peale Saare boksis käimist liidrikohal sõitnud Argo Abel (Yamaha, Kagu MK) sai lõpuks kindlalt teise koha ning kolmandaks tuli Martin Toovis (KTM, Pühajõe MK), kes suutis sõidu lõpuosas mööduda lätlasest Ricards Zalitest (Yamaha).
ATVde kiireim oli Taivo Kaarna (Can-Am, Motohai), kus talle järgnesid Tamur Vanker (Can-Am, Märjamaa SK) ja lätlane Raivis Skobolevs (Can-Am).
Euroopa karikavõistlustel peeti mõlemale klassile ühist arvestust ning sellel aastal võitis sarja Tamur Vanker, teine oli Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing) ja kolmas Hegri Sutt (Can-Am, Paikuse MK).

Kui Eesti meistrid selgusid Paikusel, siis karikavõistlustel on sõita veel üks etapp, milleks on juba sellel nädalavahetusel 19. septembril Vilaskis toimuv kestvuskross.

Eesti meistrivõistluste TOP3:

E-1
1. Marek Künnapas
2. Kermo Uue
3. Allar Keerme

E-2
1. Tanel Rauk
2. Timmo Mõts
3. Viacheslav Golovkin (Venemaa)

Enduro
1. Ragnar Valdstein
2. Riho Keerme
3. Kristjan Kolsar

Veteran 40+
1. Tarmo Jaasi-Tamm
2. Reio Engman
3. Aivo Rabbi

Quad Open
1. Kevin Saar
2. Argo Abel
3. Martin Toovis

Paikuse tulemused
https://speedhive.mylaps.com/Events/1737919

Eesti meistri- ja karikavõistluste tabelid
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships