Paikusel selgusid kestvuskrossi hooaja parimad

Soolode start. Foto: Madli-Liis Kuus
Läinud nädalavahetusel sõideti Paikusel kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste viimane etapp, kus soolosõidus näitasid parimat minekut vennad Aigar ja Martin Leok, kes võtsid võistluselt ka lõpuks kaksikvõidu. Quadidel osutus aga kindlalt parimaks tänavune Euroopa meister Kevin Saar.

Sooloklasside kahetunnise sõidu alguses heitlesid esikohale kolm Sõmerpalu sõitjat Aigar Leok (Yamaha), tema vend Martin (KTM) ja Jan Jakobson (Kawasaki), kuid alates neljandast ringist asus liidriks Aigar Leok, kes enam esikohta ei loovutanud ja võttis lõpuks üle minutilise vahega vend Martini ees esikoha. Jakobson jäi võitjale alla juba ühe ringiga.
Klasside arvestuses võitis Aigar Leok E-1 arvestuses, kus talle järgnesid Husqvarnadel võistelnud lätlane Edgars Silinš ja Marek Künnapas (Pärnu MC). Leok tuli ka Eesti meistriks, hõbeda sai Künnapas ja pronksi Kermo Uue (Yamaha, MK AEX), kes oli Paikusel 5.

E-2 arvestuses oli finaaletapil parim Jakobson, teise koha sai Tanel Rauk (Saku MK, Kawasaki) ja kolmanda Timmo Mõts (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ning sama järjestus oli ka hooaja kokkuvõttes.

Martin Leok võidutses aga Paikusel Enduro klassis leedulase Arunas Gelazninkase (KTM) ja lätlase Jurgis Žukase (Husqvarna) ees. Leokile kuulus ka Eesti meistritiitel ning talle järgnesid Paikuse 4. mees Riho Keerme (KTM, Jõhvi MK) ja Ragnar Valdstein (Husqvarna, Karksi Racing Team), kes oli finaaletapil 6.

Veteran 40+ klassis oli Paikusel kiireim lätlane Einars Vinters (KTM) võistluse eestvedaja Toivo Nikopensiuse (Yamaha, Paikuse MK) ja Reio Engmani (Yamaha, Lääne MK) ees. Eesti meistriks tuli aga Paikusel 4. koha saanud Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, MK K&K), hõbeda sai Engman ja pronksi Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), kes oli finaaletapil 7.

85cc klassis oli Paikusel rajal ainult üks võistleja Aron Annerviek (KTM, Pärnu MC), mistõttu see etapp meistrivõistluste arvestusse ei läinud. Eesti meistriks tuli soomlane Tiitus Enjala Joosep Pärna ja Tristan Loobi ees.

Ülejäänud masinaklassid võistlesid Eesti ja Balti karikavõistluste arvestuses. Nii sõitsid E-3’s end Paikusel esikolmikusse Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK), Argo Keerme (Beta, Jõhvi MK) ja leedulane Andrius Mitkevičius (KTM). Eesti karikavõitjaks tuli selles klassis Keerme, teise koha sai Talu ja kolmanda viimaselt etapilt puudunud Indrek Tomingas.

Seenior 50+ klassis võidutses Paikusel leedukas Danielius Žoštautas lätlase Ivars Mikelsonsi (mõlemad KTM) ja Jüri Makarovi (Honda, Pärnu MC) ees, karika võitis aga Nikopensius, kes oli esikoha juba enne finaaletappi kindlustanud. Hooaja kokkuvõttes oli teine Makarov ja kolmas Paikuse 6. mees Pertti Salonen (Yamaha, Kagu MK).

Hobi B klassis võtsid Paikusel kaksikvõidu Pärnu Motoclub sõitjad Mati Nuut (KTM) ja Reiko Burket (Husqvarna) ning kolmandaks tuli Taavi Palu (Kawasaki, Star Racing). Karikavõistlused võitis Nuut, teine oli Burket ja kolmas Paikuselt puudunud Siim Rotmeister.

Hobi C-s sõitsid end esikolmikusse Risto Ild (Yamaha, Pärnu MC), Tiit Keldo (KTM, Sõmerpalu MK) ja Joel Toome (Honda, Pärnu MC), karikavõistlustel oli aga lõppseis Ild, Toome ja Keldo.

Riho Ild (Yamaha, Pärnu MC) võitis seevastu Hobi D klassis, kus talle järgnesid Kevin Mõts (Kawasaki, Sõmerpalu MK) ja Egert Veltson (KTM, RedMoto Racing), Eesti karikavõitjaks tuli Mõts, teine oli Ild ja kolmas Harmo Ilves (Yamaha, MK K&K), kes oli Paikusel 4.

Kaunima soo kiireim oli Paikusel Agnes Võsanurm (KTM, Pärnu MC), kellele järgnesid Sõmerpalu motoklubi sõitjad Kris Jalas (TM) ja Jane Ilves (Husqvarna). Eesti karikavõitjaks tuli Jalas, Võsanurm oli teine ja Ilves kolmas.

Balti karikavõistluste arvestusse kuulud Hobi 30+ klassis võidutses Paikusel Rene Jerbach (Husqvarna, RedMoto Racing) lätlaste Gatis Megrise (KTM) ja Janis Freimanise (Husqvarna) ees. Junior 14+ parim oli aga Läti noormees Miks Rasmanis (KTM), teiseks sõitis end võitja kaasmaalane Markuss Daniels Jauntirans (Kawasaki) ja kolmandaks Genry Arras (Yamaha).

Neljarattaliste sõidus osutus kindlalt parimaks kaks viimast aastat Euroopa meistriks tulnud Kevin Saar (Honda, Catwees Honda Racing), kes võitis nii üldarvestuses, kui ka Quad Open klassis. Üldarvestuses järgnesid pärnakale lätlane Janis Arbidans (Honda) ja Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing). Quad Openis järgnesid Saarele Paikusel Arbidans ja Martin Toovis (KTM, KTM Racing Estonia), kes tuli aga Eesti meistriks Viinapuu (Hobi klassi punktid lähevad ka Open arvestusse) ja ühelt etapilt puudunud Saare ees.
Quad Hobi klassis tõusid Viinapuu kõrval poodiumile Pärnu Motoclub sõitjad Aigo Soosaar (Yamaha) ja Hendrik Volmer (Honda). Karika võitis Viinapuu Soosaare ja Paikusel tulemuseta jäänud Rainer Palu (Honda, Pärnu MC) ees.
ATV-de kiireim oli Paikusel Lennart Kiivit (Can-Am, Motohai), kes edestas konkurente vähemalt ringiga. Talle järgnesid seekord klubikaaslased Taivo Kaarna ja Kalev Kõivsaar (mõlemad Can-Am). Kiivit võitis ka Eesti karika Kaarna ja finaaletapilt puudunud Ernst Saani ees.

Kestvussõidud ei aga veel selleks aastaks sõidetud. Nimelt peetakse juba 20. oktoobril traditsiooniline Vilaski sügisene kestvuskross ning nädal hiljem Holstre-Nõmme krossirajal Mulgi 100 ringi sõit, kus saab võistelda 1-3 liikmeliste võistkondadega.