Pärm ja Meius Hollandis üheksandad

Eero Pärm ja Mairon Meius
Eero Pärm ja Mairon Meius
Sel nädalavahetusel kuulsal Asseni ringrajal toimunud Gamma Racing Day raames peeti lisaks paljudele auto–, tsikli– ja vormeliklassidele maha ka ringraja külgvankrite maailmameistrivõistluste kuues etapp. Eestist osalesid antud klassis juba sel aastal Eesti meistritiitli kindlustanud Pärm Racing Team’i võistlejad Eero Pärm ja Mairon Meius.

Laupäeval 1. augustil sõidetud treening- ja ajasõitudes näitasid Pärm – Meius (LCR, Kawasaki) 21 võistleja hulgas 11. aega ning samast ruudust sarditi ka finaalsõitu. Parimalt kohalt läksid võidusõidule Inglise – Prantsuse ekipaaz Tim Reeves ja Grégory Cluze (LCR, Kawasaki), teine stardikoht kuulus hollandlastele Bennie Streuer – Geert Koerts’ile (LCR, Suzuki) ja kolmas prantsuse paarile Sebastien Dellannoy – Kevin Rousseau (LCR, Suzuki).

Pühapäeval 85 000 pealtvaataja ees toimunud võidukihutamisel olid eestlased punase lipuga lõpetatud sõidul üheksandal kohal. Pingelises võidusõidus vahetati pidevalt kohti sloveenlaste Milan Spendal – Freddy Leiubez’iga (LCR, Yamaha), kuid kahjuks pidid eestlased seekord alla vanduma varem lõpetatud sõidu tõttu. See oli tingitud seitsmendal ringil toimund raskest avariist, kuhu sattus Inglise – Hollandi segapaar Colin Nickolson ja Ilse De Haas (RCN, Yamaha), kes viibivad hetkel haiglas arstide järelvalve alla.
Sõidu võit kuulus Streuer – Koerts meeskonnale, kes edestasid prantslasi Dellanoy – Rousseau`d 1,7 sekundiga. Kolmandaks sõitsid end soomlased Pekka Päivärinta ja Kirsi Kainulainen (LCR, BMW), kaotades liidritele enam kui 13 sekundit.

“Kokkuvõtteks tuleb nädalavahetusega rahule jääda, sest parandasime oma sellel rajal eelmine aasta välja sõidetud ringiaega rohkem, kui 2 sekundiga. Allajäämine meist eespool lõpetanud konkurentidele on tingitud mootori väiksemast võimsusest ja väiksematest kogemustest,” nentis roolimees Pärm. Korvimees Mairon Meiuse sõnul on Asseni puhul tegemist äärmiselt keeruka ja väga head füüsist nõudva rajaga, kus on nii kõvasid kiirendusi ja pidurdusi kui ka väga kiireid kurve, kus tekivad tugevad inertsjõud, aga raskuste ületamised on tema sõnul meeste kütuseks.

Streuer – Koerts on hetkel maailmameistrivõistluste liidrid 140 punktiga, nendest 4 punkti kaugusele jäävad Päivärinta – Kainulainen, kellest omakorda 11 punkti kaugusel on Reeves – Cluze. Kuuest etapist kolmel osalenud Pärm – Meius asuvad 17 punktiga 14. kohal.

Selle aasta viimane külgvankrite MM-etapp toimub 22.-23. augustil Saksamaal Orschesleben Motorsport Arenal. Ka Eesti külgvankrimehed osalevad sellel etapil lootes parandada oma punktisaaki ja kohta MM-tabelis.