Peale ülipõnevat päeva on auto24 Rally Estonia liidrid Aleksei Lukjanuk-Aleksei Arnautov

Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov. Foto: Ray Põder
Aleksei Lukjanuk – Aleksei Arnautov. Foto: Ray Põder
Laupäeval sõideti auto24 Rally Estonial üheksa kiiruskatset ja FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste kuuenda etapi liidrikoht vahetus mitmel korral ning päevas oli korralik annus draamat. Kahjuks puudutas see Eesti sõitjaid, kes olid võitlemas ralli võidu nimel.

Esimese katsega haarasid kaksikjuhtimise Eesti meeskonnad. Martin Kangur-Kuldar Sikk võitsid katse Karl Kruuda-Martin Järveoja ees, viimased aga tõusid ralli liidriteks, edestades Kangur-Sikku 0,8 sekundiga ja liidrikohalt kolmandaks kukkunud Lukjanuk-Arnautovit 1,9 sekundiga. Lukjanuk võitis järgmise katse ja tõusis taas liidriks, edestades teiseks tõusnud Kangurit 1,3 sekundiga ja Kruudat 1,6 sekundiga. Viienda katse võitsid Kajetan Kajetanowicz-Jaroslaw Baran ja tõusid Lukjanuki järel teisele kohale (+1,3 s). Kangur kolmas (+1,5) ja turbo ülerõhu klapiga hädas olnud Kruuda neljas (+2,2).

Kuuendal katsel tegi Lukjanuk valestardi ja kukkus kolmandaks (+7,0). Liidriks tõusis Kajetanowicz, edestades Kruudat 1,5 sekundiga. Kahjuks jäid raja äärde Kangur-Sikk, seda peale rajalt väljasõitu. Seitsmes katse üldjärjestust TOP 3 osas ei muutnud. Küll tegi seda aga kaheksas katse, kui Kruuda-Järveoja Citroen DS3 R5 katse 20 kilomeetril raja äärde jäi, põhjuseks purunenud radiaator. See tõstis kolmandale kohale Rainer Ausi-Simo Koskineni, kes ka eelmisel aastal Mitsubishi Lancer EVO 9 masinaga head kiirust näitasid ja neljandad olid. Lukjanuk tõusis taas liidriks, seda vaid 0,1 sekundilise eduga Kajetanowicz’i ees.

Järgnevad katsed TOP 3 arvestuses paremusjärjestust ei muutnud, Elva linnakatse võitsid Raul Jeets-Andrus Toom ja päeva lõpetas liidrina Lukjanuk, edestades Kajetanowicz’i napi 2,4 sekundiga, kolmas Aus, kellel kaotust liidrile 31 sekundit.

ERC 2 arvestuses on liider Lukjanuk, teine Aus ja kolmas Egon Kaur koos Annika Arnekiga, kes kaotavad Lukjanukile 37 sekundiga.

ERC Junior arvestuses lõpetasid päeva liidritena Ralfs Sirmacis-Arturs Simins, Elva linnakatsel tõusid teiseks sarja liidrid Emil Bergkvist-Joakim Sjöberg (+25,1) kukutades kolmandaks Miko Niinemäe-Martin Valteri (+25,9).

Pühapäeval sõidetakse kuus katset, publiku jaoks on kindlasti kõige atraktiivsem Alaküla
katsel olev Shell hüpe ja seal asuv publikuala, kus on tegevust kogu perele. Seda katset sõidetakse kahel korral. Esimesele katsele stardib esimene auto kell 9.58 ja ralli võitjat saab Tartus, Raekoja platsi poodiumil tervitada kell 16.00.