Peugeot-Hansen meeskonna fantastiline debüüt rallikrossi MM-il

Timmy Hansen. Foto: Peugeot
Timmy Hansen. Foto: Peugeot
Meeskond Peugeot-Hansen tegi 3. – 4. mail Portugalis Montalegres toimunud FIA Euroopa rallikrossi meistrivõistluste avaetapil uhiuue Peugeot 208 WRX’ga suurepärase sõidu.

Vaatamata minimaalsele testimisele olid Timur Timerzjanov ja Timmy Hansen väga edukad laupäeva pärastlõunal toimunud vabatreeningutel, millele järgnes tugev esinemine kvalifikatsioonisõitudel. Timerzjanov asus esimese päeva lõpuks juhtima, olles võitnud mõlemad sõidud ja sõitnud kaks kiireimat aega vaatamata sellele, et tema konkurentidel oli terve talv aega treenida. Jätkates samas tempos ka järgmisel päeval, säilitas kahekordne Euroopa meister oma liidripositsiooni ning kogus meistrivõistlustel kokku maksimaalsed 16 punkti. Kiire oli ka meeskonnakaaslane Hansen. Noor rootslane oli teise poolfinaali stardijärjestuses kolmas, Timerzjanov oli pärast esimest poolfinaali liidripositsioonil.

Mõlemad piloodid olid poolfinaalides kiired ning vaid meeskonna kontrollile mittealluvad olukorrad sundisid neid hooaja esimesest finaalist kõrvale jääma. Hansen sõitis poolfinaalis oma nädalavahetuse kiireima sõidu enne, kui elektririke tema tempot aeglustas; Timerzjanov oli sunnitud ühe teise võistleja pärast teelt välja sõitma, misjärel ta neljandale kohale langes ja finaalist ühe kohaga välja jäi, täpselt nagu Hansengi.

Ent lõpptulemus ei muuda olematuks fakti, et uus Peugeot tegi suurepärase debüüdi. “Me viisime oma projekti väga lühikese ajaga ellu ja juba see on omaette saavutus,” ütles meeskonna juht Kenneth Hansen. “Ma olen nii autode kui ka juhtidega väga rahul. Nädalavahetus tõstis tohutult meie enesekindlust.”

Valitsev Euroopa rallikrossi meister Timerzjanov jäi samuti uue 208’ga rahule, ent oli pettunud, et ei kogunud uutel meeskondlikel meistrivõistlustel rohkem punkte. “Peugeot 208 näol on meil suurepärane auto World RX jaoks,” ütles Timerzjanov. “Me tulime siia oma uhiuute autodega ja oleme juba väga kaugele jõudnud. Poolfinaal valmistas muidugi pettumust. Mina püüdsin ideaalset trajektoori hoida, aga mõned seda ei teinud. Lootsime küll koguda Peugeot’, Total’i ja Red Bulli meeskondadele rohkem punkte, aga kokkuvõttes oli nädalavahetus meie jaoks positiivne.”

Pärast mullust kolmandat kohta Euroopa meistrivõistlustel avaldas endisele ringrajasõitjale Timmy Hansenile muljet uue 208 WRX suurepärane manööverdatavus. “See oli tervele meeskonnale suurepärane nädalalõpp,” ütles Hansen. “Me lõime koos Peugeot’ga esmaklassilise šassii, mis tagab suurepärase juhitavuse – see auto teeb täpselt seda, mida ma tahan. Nüüd olen ülejäänud hooajaks äärmiselt motiveeritud. Pärast pikka talve oli väga hea taas võidusõidul osaleda ja veel selliste tulemustega!’’

FIA WRC üldjärjestus:
1- P. Solberg, 29 p
2- R. Nitiss, 24 p
3- T. Heikkinen, 21 p
4- A. Bakkerud, 20 p
5- T. Timerzjanov, 19 p
6- A. Marklund, 18 p
7- T. Hansen, 14 p

Järgmine MM-etapp sõidetakse 25. mail Lydden Hilli rajal Suurbritannias.